'İnşallah sonuna kadar böyle gider'

'İnşallah sonuna kadar böyle gider'
'İnşallah sonuna kadar böyle gider'
Osmanlıspor'u deplasmanda 1-0 yenen Kasımpaşa'nın teknik direktörü Rıza Çalımbay, rakibin bir kişi eksik oynamasını iyi değerlendirdiklerini söyledi.

ANKARA - Rıza Çalımbay, 1-0 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın iki takım açısından da zorlu geçtiğini belirtti. Ankara'daki gündüz maçlarının daha ileri saatte oynanması gerektiğine işaret eden Çalımbay, "Sahaya baktığımız zaman buz tutuyor. Mümkünse böyle maçları daha geç saate alırlarsa iyi olur. Aksi takdirde Allah korusun sakatlıklar yaşanabilir" dedi.

Maçın ortada geçtiğini anlatan Çalımbay, "Rakibimiz 10 kişi kaldıktan sonra bunu iyi kullandık. Fakat yine de bazen maçı kendi kendimize zora soktuk. Avantajımızı daha iyi kullansak daha farklı maç olurdu" ifadelerini kullandı.

Çalımbay, oyuncularının bu sezon gösterdiği performanstan memnun olduğunu vurgulayarak, "İnşallah sonuna kadar böyle gider. Özellikle deplasmanda Osmanlıspor gibi dirençli takıma karşı alınan üç puan çok önemli. Kalan üç maçımız var. Ligin ilk yarısını iyi şekilde bitirmeye çalışacağız. Benim için önemli olan iyi bir istikrar yakalayıp, ligi iyi yerde bitirmek" değerlendirmesinde bulundu.

OSMANLISPOR CEPHESİ

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise Kasımpaşa maçına taktiksel, fiziksel ve ruhsal açıdan iyi hazırlandıklarını söyledi. İç sahadaki kötü tabloyu değiştirmek için sahaya çıktıklarını belirten Akçay, "Çok iyi hazırlandığımız müsabakaydı. Zaten fiziksel değerleri incelediğimizde bunun gerçekleştiğini göreceksiniz. Ancak farklı etkenler, şans faktörleri devreye girince evimizdeki talihsiz tablo devam etti" diye konuştu.

Akçay, Serdar Deliktaş'ın 35. dakikada gördüğü kırmızı kartla bir kişi eksik kaldıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:
"Arkadaşlarımı kutluyorum, ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bir kişi eksik oynamamıza rağmen total koşu mesafemiz 118. Ancak sonuçta çok iyi oynayın, golü atmadığınız sürece puan vermiyorlar. Golle ilgili takımızın sıkıntısı olduğu bir gerçek, bunu yadsıyamayız."

Ligde önce Bursaspor, ardında da Beşiktaş ile karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine ise Akçay, "Kupa ve ligi birlikte yürütmekte zorlanacağımız düşüncesi vardı. Ancak yine de kupayı istiyorduk. Sonuçta Bursaspor ve Beşiktaş da bu ligin takımları. 'Onlar zorlu, bunlar kolay' diye bir şey söz konusu değil. Bugün Beşiktaş da evinde yenilebiliyor. Zaman bakalım ne gösterecek" şeklinde konuştu. (AA)