'İnsanları karalamak bu kadar kolay olmamalı'

'İnsanları karalamak bu kadar kolay olmamalı'
'İnsanları karalamak bu kadar kolay olmamalı'
Mersin İdmanyurdu takım kaptanı Servet Çetin, hakkında dolandırıcılık, tehdit ve hakaret iddiasıyla 7 yıla kadar hapis cezası istendiği yönündeki haberleri yalanladı.

MERSİN - Servet Çetin, '7 yıl hapis istemi' haberlerinin asılsız olduğunu ve bu haberleri yapanlar hakkında avukatı aracılığıyla yasal işlem başlatacağını söyledi.

Haberlerde iddia edildiğinin aksine, daha önce kendisiyle ilgili yapılan suç duyurusu hakkında takipsizlik kararı verildiğini aktaran Servet, "Bu konuda savcılık, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi ve ben de sosyal medya hesabımdan bu kararı daha önce duyurdum. Ortada dava olacak bir şey yok. İsmimi karalamak için haberler yapılıyor. Ortada davalık bir konu yok. Delil olmadan, sormadan haber yapılıyor. Onun için bu konuda açıklama yapmak zorunda kaldım. İnsanları karalamak bu kadar kolay olmamalı" diye konuştu.

Çetin hakkında Ocak ayında, eski kız arkadaşını dolandırdığı, bu kişiye tehdit ve hakaret içeren mesajlar gönderdiği iddiasıyla İstanbul'da suç duyurusunda bulunulmuştu. (AA)