İrfan Buz'un kendine güveni tam

İrfan Buz'un kendine güveni tam
İrfan Buz'un kendine güveni tam
Gençlerbirliği'nde bu sezon göreve getirilen 3. teknik direktör olan İrfan Buz, "Bu durum beni korkutmuyor, iddialıyım" dedi.

ANKARA - Teknik direktörler Kemal Özdeş ve Mustafa Kaplan'ın ardından ligin 4. haftasında başkent ekinin başına geçen İrfan Buz, görevden alınma korkusu yaşamadığını söyledi. Genç teknik adam, tamamen işine odaklandığını belirterek, üçüncü bölgede oynayan, basan, rakip kaleye dikine çabuk giden bir takım yaratmaya çalıştıklarını vurguladı.

Taraftara güzel bir futbol seyrettirmek istediklerini anlatan Buz, "Kendime güveniyorum. Daha önce yaşanan teknik direktör değişiklikleri beni korkutmuyor, iddialıyım. Rahat çalışıyorum, mental olarak da rahatım. Başkanımız bize güvendi ve takımın başına getirdi. Güvenini boşa çıkarmamaya çalışacağım. İyi şeyler olacağına inanıyorum. Çok mutlu ve gururluyum" diye konuştu.

"Gençlerbirliği felsefesini yaşatacağım"

Buz, Gençlerbirliği'nde çok sayıda altyapıdan yetişen futbolcunun bulunduğuna dikkati çekerek, mümkün olduğunca genç isimlere şans vereceklerini ifade etti. Gençlerle çalışmayı çok sevdiğinin altını çizen 47 yaşındaki teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bursaspor'da görev alırken Ozan Tufan'ı A2'den aldık, daha sonra milli takıma kadar yükseldi. Buradaki mevcut yapıya da inanıyorum. Gençlerbirliği'nin felsefesini yaşatacağım. Gençlerbirliği felsefesi bana uyduğu için buradayım. Burada bir potansiyel var, bu potansiyeli çıkarmak teknik direktörün işi."

"Berat çok yetenekli"

Buz, Gençlerbirliği altyapısından yetişen Berat Tosun'un Balıkesirspor maçında 2 gol attığını hatırlatarak, "Berat, çok yetenekli ve istekli bir arkadaşımız. Adımlarını sağlıklı atacaktır. Zaman zaman oynamaya devam edecek, bazen taktiksel açıdan farklı bir düşünce içine girebiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Gençlerbirliği'ne bu sezon katılan Guido Koçer'e de ayrı bir parantez açan teknik adam, Almanya doğumlu kanat oyuncusuyla ilgili şunları söyledi:
"Guido Koçer'i, geçen sezon devre arasında Bursaspor'a transfer etmek istedik ama olmadı. Guido, Aue'dan gelen bir futbolcu. Oyun disiplin çok iyi, devamlılığı olan bir futbolcu. Çok iyi bir sol ayağı var, dinamik bir oyuncu. Türkiye 'de ses getirebilecek kapasitede bir isim."

"Her zaman ilk 8'de olmalı"

Buz, puan cetvelinde hedef belirlemek için henüz erken olduğunu dile getirerek, 10 maç sonunda daha net konuşabileceğini kaydetti. Devre arasına kadar takımın eksik yanlarını göreceklerini aktaran Buz, "Hedef için çok erken konuşmamak gerekiyor. Ancak Gençlerbirliği'nin sürekli iddialı olması lazım. Her zaman ilk 8'de olmalı" ifadesini kullandı.

"Başkanımızla ilişkilerimiz iyi"
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın 36 yıldır başkent ekibine hizmet ettiğine değinen Buz, güzel bir ilişkilerinin bulunduğunu bildirdi.

"Başkanın yaptıkları ortada" diyen Buz, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Başkana nasıl bakarsınız, öyle görürsünüz. İlhan Cavcav'ı baba olarak görüyorum. Allah ilişkimizi bozmasın. Başarılı bir futbol adamı, saygı duymak zorundasınız. Gençlerbirliği borçsuz bir takım, futbolculara zamanında ödemeler yapılıyor. Tesisleşme açısından aynı şekilde. Türkiye'de bu kadar Gençlerbirliği Kulübü yok. Kendisi takımı çok seviyor. Bayram günü Sivas deplasmanına gelerek 6 saatlik yolu çekti. Oradan da geri döndü. Kimse İlhan Başkandan daha fazla Gençlerbirliği'ne yakın olamaz. Başkan inandığı için de beni göreve getirdi. Bize düşen işimize odaklanıp başarılı olmak." (AA)