'İşimi yapmak istiyorum'

Milli Takım, Portekiz'de düzenlenecek olan Euro 2004 yolunda İngiltere karşısında aldığı yarayı, haziran ayında Slovakya deplasmanında sarmaya çalışacak. Kimilerince bu maç, Şenol Güneş'in son şansı.
Haber: UĞUR VARDAN / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takım, Portekiz'de düzenlenecek olan Euro 2004 yolunda İngiltere karşısında aldığı yarayı, haziran ayında Slovakya deplasmanında sarmaya çalışacak. Kimilerince bu maç, Şenol Güneş'in son şansı. Teknik direktör ile federasyon arasında gizli tutulmaya çalışılan kriz, artık su yüzüne çıkmaya başladı. Federasyon kanadından isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Güneş'e bugüne kadar her türlü kolaylığı gösterdiklerini ama bunun karşılığında Milli Takım'ın çalıştırıcısından benzer sıcak reaksiyonu alamadıklarını belirtti.
Güneş'in, kendisi için Levent'teki federasyon binasında hazırlanan büroya, yaklaşık bir aydır uğramadığı ve geçen çarşamba Antalya'da oynanan Trabzonspor-Gençlerbirliği maçı öncesinde mesafeli tavırlarını sürdürerek, yönetim kurulu üyelerini rahatsız eden soğuk savaşı büyüttüğü belirtiliyor. Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleri Antalya'da Sheraton Oteli'nde kalırken, Güneş rezervasyonlarını değiştirip Talya'da konaklamayı tercih etmiş ve Antalya'dan farklı uçakta dönmek için özen göstermişti.
Güneş ise bütün bu eleştirilere önce Vatan gazetesinden Zeki Çol'a yaptığı açıklamalarla cevap verdi. Benzer eleştiriler hakkında görüşünü açıklaması için aradığımız Güneş, şunları söyledi: "Beni bilirsiniz, işimi yapmak istiyorum ve başka konularda konuşmak niyetinde değilim. Tribünde yer bulamıyorum, suçlu ben oluyorum. Konuşmuyorum problem; konuşuyorum, yine problem... Yok federasyona posta koydu, yok şöyle yaptı, böyle yaptı. Gizlim saklım yok ki. Açık davrandığım için mi mesele oluyor? Belki de her şey iyi niyetimden kaynaklanıyor. Ve bu yapımla, bir yerlere çekilmek isteniyorum. Bir saygısızlığım yok, ciddi bir problemim yok, yer bulamamışım, tabii ki buna kişisel bir itirazım olacak."
Hem mağdur hem suçlu
"Ben bu başkanla geldim, bu başkanla giderim. Özel bir hesabım yok. Ne başkana, ne federasyonun diğer üyelerine, ne de halkıma karşı bir saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum" diyen Güneş, çalışırken önünün kapanmasını istemiyor: "Kimi görüş ayrılıkları elbette olacak, bu çok doğal. Ama bazı yazılar, açıkçası nereden kaynaklandığını bilemediğim bir nedenle kaleme alınıyor ve ortalık karıştırılıyor. Yaptığım yanlışlık varsa açıkça dile getirilsin, düzelteyim. Fakat ben böyle bir hata yaptığım kanısında değilim. İşin garibi, mağdur olan benim ama derdimi anlatamıyorum. Durumu açıklığa kavuşturmak için konuştuğumda da yine suçlu konumuna düşüyorum."