İslamofobik mesajlar işinden etti!

İslamofobik mesajlar işinden etti!
İslamofobik mesajlar işinden etti!
Manchester United'ın scout ekibinde yer alan Torben Aakjaer, Facebook hesabından yayınladığı islamofobik mesajlar nedeniyle görevinden alındı.

2011 yılında Hamburg’dan Manchester United’a geçen 32 yaşındaki Danimarkalı Torben Aakjaer’in, dün İngiliz kulübündeki görevine son verildi.

Manchester United Kulübü CEO'su Ed Woodward tarafından gerçekleştirilen soruşturma sonucu, Aakjaer’in Facebook hesabında göçmen karşıtı ve ırkçı mesajların olduğu belirlendi. Woodward, konuyla ilgili bir mektup yazarak, Danimarkalı scout’ı kulüpten gönderdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Torben Aakjaer’in, sostyal medya üzerinden, kendi ülkesine yapılan göçlerin durması için sınırların kapatılması gerektiğini ifade eden sözlere sıkça yer verdiği gözlendi. Bu paylaşımlardan en dikkat çekeni ise “Bu İslamcılara karşı gizli silah dağıtmanın zamanı geldi” şeklindeki ifadeler oldu.

Bugüne kadar Robin van Persie, Nani ve Nemanja Vidic gibi pek çok oyuncuyla olan fotoğrafını paylaşan Torben Aakjaer, Avrupa çapında yaptığı ziyaretleri de sosyal medya hesaplarında yayınlıyordu. Evlendiği dönemde Alex Ferguson’ın kendisi için yazdığı tebrik mektubunu da takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmeyen Danimarkalı spor adamı, son olarak geçtiğimiz hafta Paris’teki ofisine saldırı düzenlenen Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo ile ilgili karikatürlere hesabında yer verdi.