İsmail Kartal'dan Emenike'ye yasak!

İsmail Kartal'dan Emenike'ye yasak!
İsmail Kartal'dan Emenike'ye yasak!
Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal, Nijeryalı oyuncu Emmanuel Emenike'ye, Beşiktaş derbisini seyretmeyi yasakladı.

Derbinin ilk yarısında kaleci Tolga Zengin ile karşı karşıya durumda kaçırdığı net fırsatın ardından sarı-lacivertli taraftarın tepkisini çeken ve sahayı terk etmeye kalkışan Emmanuel Emenike ile yakından ilgilenen İsmail Kartal’ın, maç analizinde bile bu pozisyona yer vermediği ortaya çıktı.

Emenike, Galatasaray'da kriz çıkardı!  

Toplantılarda futbolculara söz konusu pozisyonu izlettirmeyen deneyimli teknik adam, Emenike’den de artık o anı aklından çıkarmasını istedi. Kartal, futbolcusuna olumlu yaptığı işleri izlemesini tavsiye ederek, yaşadığı travmayı geride bırakmasını söyledi. Ayrıca sarı-lacivertli hocanın, eleştiri oklarının hedefindeki Nijeryalı golcüye, Beşiktaş derbisini izlemeyi yasakladığı belirlendi.

Skorer.com'da yer alan habere göre; Fenerbahçe teknik patronu, Emenike’ye kendisinden tek beklentisinin gol olmadığını ifade ederek, “Senden gol atman dışında farklı şeyler bekliyoruz. Bu yüzden kendini baskı altına alma. Hücum hattında gücünü ve çabukluğunu kullanarak, takım arkadaşlarına fırsatlar ve alanlar yaratıyorsun. Takıma bu açıdan büyük katkı sağlıyorsun” dedi.

Sarı-lacivertli yöneticilerin de, Nijeryalı forvete moral aşılamaya çalıştıkları aktarıldı. Süper Lig’de son 9 haftaya girilirken Emenike’nin moral çöküntü içine girmesini istemeyen idareciler, “Takımın gerçek golcüleri Sow ve Webo. Ama bu konudaki tüm baskı Emenike’nin üzerinde. Emenike golcüden çok bir hücum silahı” yorumunu yaptı.

Ve TFF olaylı derbi için çözümü buldu!