İsmail Kartal'dan, Emre sorusuna cevap

İsmail Kartal'dan, Emre sorusuna cevap
İsmail Kartal'dan, Emre sorusuna cevap
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal,"Emre sportif direktörlüğü kabul ederse seve seve çalışırım" dedi.

RADİKAL-Maç sonrası basın toplantısı düzenleyen  Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal  Balıkesirspor karşısında sergilenen oyundan da futbolcuların performasından da memnun olduğunu söyledi. Üç puan için mutlu olduğunu söyleyen  Kartal "Biz her rakibe saygı duyuyoruz. Balıkesirspor'un son sırada olması da kimseyi yanıltmasın. Yeni bir hoca ile iyi hazırlandıklarını, bize karşı iyi mücadele edeceklerini biliyorduk. Tek hedefimiz 3 puandı. Ancak hesapta olmayan bir şey oldu, şiddetli yağmur altında bir maç oynandı. Zemin göründüğünden çok daha ağırdı. Futbolcular sahada istediklerini bu nedenle fazla yapamadı. Sonuçta bu akşam 3 puanı almayı başardık. Balıkesirspor'a ve yeni hocası Kemal Özdeş'e de bundan sonra ki maçlarda başarılar diliyorum" dedi.  Kartal, hatlar arasında bir kopukluk olup olmadığı şeklindeki soruyu, "Biz baştan sona oyunu kontrol ettik. 4-5 gol pozisyonu üretirken rakibe neredeyse hiç pozisyon vermedik. Ben oyundan da oyuncularımın ortaya koyduğu performanstan da memnunum" sözleriyle yanıtladı.

EMRE İLE ÇALIŞIRIMEmre Belözoğlu'nun sportif direktör olması halinde birlikte çalışıp çalışmayacakları şeklindeki soruya  İsmail Kartal "Ben Emre ile her zaman çalışabilirim. Sevdiğim bir kardeşimdir. Futbolun emekçisidir. Ama yurti çinde ama yurt dışında böyle bir düşüncesi olursa başarılı da olur. Ben de kendisiyle çalışmaktan büyük mutluluk duyarım " yanıtını verdi.

ÖZDEŞ: O GOLÜ VOLKAN DA YİYEBİLİRDİ Balıkesirspor'un başında ilk sınavını veren Teknik Direktörü Kemal Özdeş ise yenilgiye rağmen, ortaya koydukları mücadele için futbolcularını kutladığını söyledi. Özdeş, "Sonuçta bu müsabakaya kadar 8 maçtır kazanamayan, 5 puanı bulunan ve 26 gol yemiş bir takımdık. Fenerbahçe maça iyi başlamasına rağmen ilerleyen dakikalarda oyun dengeye oturdu. İlk yarının sonlarına doğru şanssız bir gol yedik. İkinci yarıda daha iyi oynadığımızı düşünüyorum. Burada Galatasaray'ı yenen, Fenerbahçe karşısında iyi futbol oynayan bir takım olarak iç sahada daha tehlikeli bir ekip olabiliriz. Pazartesi gününden itibaren bir sonraki maçı kazanmak üzere çalışmalara başlayacağız" dedi. Kaleci Emrullah'ın goldeki hatasını değerlendiren Kemal Özdeş, "Bu hava ve saha şartlarında aynı hatayı Volkan da yapabilirdi, Fenerbahçe ya da bizim savunmamızdan bir oyuncu da yapabilirdi" ifadesini kullandı.

Coşkun YAMAN / DHA