İspanyol basınında Aurelio muamması

İspanyol spor basını, bazı Türk gazetelerinde yer alan
"Valencia'nın teknik direktörü Koeman'ın Mehmet Aurelio'yu istediği" iddialarını doğrularken, iki farklı görüşü ortaya attı.

MADRİD - İspanyol spor basını, bazı Türk gazetelerinde yer alan
"Valencia'nın teknik direktörü Koeman'ın Mehmet Aurelio'yu istediği" iddialarını doğrularken, iki farklı görüşü ortaya attı. Marca gazetesi, Valencia yöneticilerinin şimdilik Aurelio'nun transferine sıcak bakmadıklarını yazarken, AS gazetesi ise Norveç-Türkiye maçında kulüp tarafından izlenecek Aurelio için Fenerbahçe ile masaya oturulabileceğini iddia etti.
Marca, Koeman'ın, Aurelio ile ilgili talebini geçen salı günü toplantıda Va-lencia Spor Direktörü Miguel Angel Ruiz'e ilettiğini kaydetti. Koeman'ın, Valencia'ya geldiği ilk günden bu yana 'çantasında Aurelio isminin olduğunu' iddia eden gazete, Hollandalı teknik adamın, yardımcısı Tony Bruins aracılı-ğıyla Aurelio hakkında geniş bilgi sahibi olduğunu belirtti. Ancak, Valencia kulübü yöneticisi Ruiz'in, henüz Aurelio talebini net bir şekilde masaya yatırma-dığı, çünkü takımın öncelikli sorununu bir orta saha oyuncusu değil, sol kanat oyuncusu olarak gördüğü ifade edildi.
Valencia'nın orta sahasına bu sezon başında 17 milyon avro verilerek alınan Manuel Fernandes'in halen uyum sürecinde olduğu ve hafif sakatlıklar geçirdiğinden kendisinden beklenen performansı tam yansıtamayan Ruben Baraja'nın daha yüksek düzeye çıkmasının beklendiği, bu yüzden orta sahada Aurelio gibi yeni bir isme gerek olmadığı iddia ediliyor. Marca'ya göre, Valencia'nın en büyük sorununun, Miguel ve Moretti'nin sakatlıklarından dolayı sol kanatta olduğu savunulurken, kulübün de bu konuda çözüm aradığı söyleniyor.
Öte yandan AS gazetesi ise Valencia kulübünden bir gözlemcinin Norveç-Türkiye maçını izleyerek Aurelio hak-kında not tutacağını ileri sürdü. Gazete, yakın gelecekte İspanyol kulübünün Aurelio için Fenerbahçe ile masaya oturabileceğini iddia etti.