İspanyol ekip sezona başlamıyor

İspanyol ekip sezona başlamıyor
İspanyol ekip sezona başlamıyor
İspanya'da 1. lige yükselen Rayo Vallecano takımında paralarını alamayan teknik heyet ve futbolcular, yeni sezona başlamadı.

MADRİD - 2. ligden 1. lige yükselen Rayo Vallecano büyük bir ekonomik sorun yaşarken, takımın teknik direktörü Jose Ramon Sandoval, ödemelerin yapılması konusunda anlaşma sağlanmadığı sürece yeni sezon hazırlıklarına başlamayacaklarını duyurdu. Normalde bugün olması gereken futbolcuların sağlık kontrolünden geçirilmesi ve kampa başlanması gerçekleşmezken, futbolculardan, "ya paramı öderler ya da antrenman yapmam" şeklinde açıklama yapıldı.

KULÜP ÜCRETLERİN SADECE YÜZDE 30’UNU ÖDEYEBİLİYOR
Teknik direktör Sandoval, futbolcular, kulübün en büyük hissedarı Raul Martin ve kulüp yönetimi ile İspanya Futbolcular Derneği arasında toplantılar yapılırken, henüz bir çözüm bulunamadığını belirtildi. Kulübün içinde bulunduğu borcu ödeyemediği için yasal başvuru yapan ve futbolcuların, teknik heyetin ve çalışanlarının maaşlarında kesinti yapan Rayo Vallecano kulübü yönetimi, futbolcularla tek tek konuşup anlaşma yolunu arıyor. İspanyol kulübünün, futbolculara ve teknik heyete maaşlarının sadece yüzde 30'unu ödeyebileceği bilgisi veriliyor.

İspanyol basınında çıkan haberlerde, Rayo Vallecano'nun geçici hacim daraltma planı uygulayarak, akdini düzenleyen yeni sözleşmeler yapma yoluna bile gidebileceği iddia edildi. Rayo Vallecanolu taraftarlar da futbolculara destek çıkarken, hep birlikte kulübe karşı protesto gösterisi organize edildi.(aa)