'İspanyol meyhanesi'nde yine keder

Eurolig C Grubu'nda mücadele veren Fenerbahçe Ülker, dün dokuzuncu maçında Barcelona'ya 85-78'lik skorla mağlup oldu. Sarı-Lacivertliler bu sonuçla gruptaki beşinci yenilgisini alırken, bu mağlubiyetlerin...

Fenerbahçe-Barcelona: 78-85
SALON: Abdi İpekçi
HAKEMLER: Nikolaos Pitsilkas, Grzegors Ziemblicki, Oscar Lefwerth
FENERBAHÇE ÜLKER: White (17), Solomon (6), Mirsad (18), Ö. Onan (5), Rasim (9), Mrsiç, Vidmar (4), Hakan (5), Oğuz (5), Ö. Aşık (6), Preldziç (3)
BARCELONA: Basile (5), Sanchez (8), Trias (6), Marconato, Lakoviç (22), Vazquez, Ersan (8), Acker (11), Kasun (12), Grimali (13)
1. Periyot: 15-21 Devre: 41-43 3. Periyot: 56-63

İSTANBUL - Eurolig C Grubu'nda mücadele veren Fenerbahçe Ülker, dün dokuzuncu maçında Barcelona'ya 85-78'lik skorla mağlup oldu. Sarı-Lacivertliler bu sonuçla gruptaki beşinci yenilgisini alırken, bu mağlubiyetlerin dördü İspanya'nın güçlü ekipleri Real Madrid ve Barcelona'dan geldi.
Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan maça sakatlıkları devam eden Semih Erden ve İbrahim Kutluay'dan yoksun çıkan Fenerbahçe Ülker, ilk çeyreğin başında geliştirdiği hücumlardan boş dönünce altı sayı farkla geriye düştü. Sarı-Lacivertliler, Preldziç ve Mirsad'ın isabetli atışlarıyla farkı bir sayıya kadar çekse de, Barcelona'da forma giyen Ersan İlyasova'nın üçlüğü Katalan ekibini rahatlattı ve ilk çeyrek 21-15'lik Barça üstünlüğüyle sona erdi.
İkinci çeyrekte Kasun'un boyalı alandaki etkili performansı, farkın 10 sayıya kadar çıkmasına neden oldu. Ne var ki, son dört dakikada gelen Fenerbahçe molasının ardından sahneye çıkan White, Rasim ve Hakan Sarı-Lacivertlilerin öne geçmesini sağladı. Ancak Barcelona, Lakoviç'in bitime 5 saniye kala gelen üçlüğüyle soyunma odasına 43-41 önde girdi.
İkinci yarıya kötü başlangıç
Fenerbahçe Ülker, ikinci yarının başında etkili olamayınca Barcelona 10-0'lık bir seri yakalayarak farkı 12 sayıya çıkardı. Bu serinin ardından farkı eritmekte zorlanan Kanarya, çeyrekte son 3 dakikaya girilirken 11 sayı gerideydi. Bu bölümde savunmada iki top kapan Hakan'ın çabasıyla fark dokuza inerken, Mirsad'ın serbest atışlardan kaydettiği iki sayıyla Fenerbahçe Ülker son 10 dakikaya girilirken farkı yedi sayıya indirdi.
Üçüncü periyodun son bölümündeki etkili oyununu, seyircisinin de desteğiyle son 10 dakikaya taşıyan ve maçtan kopmayan Fenerbahçe Ülker, maçın son bir buçuk dakikasına girilirken farkı bir sayıya indirmeyi başardı. (76-75) Ancak son bölümde farkın kapanmasına izin vermeyen konuk
ekip salondan yedi sayı farkla galip ayrıldı. Barcelona adına 22 sayı kaydeden Jaka Lakoviç maçın en skorer ismi olurken, Fenerbahçe Ülker'de Mirsad Türkcan 18, James White 17 sayıyla oynadı. (Spor Servisi)