'İspanyol-Türk çifte düellosu'

UEFA Kupası 3. turunda Beşiktaş'ın Valencia, Galatasaray'ın da Villarreal ile eşleşmelerinden dolayı İspanyol basınında "İspanyol - Türk çifte düellosu" yorumu yapıldı. İspanyol gazeteleri, Türk takımlarından çekindiklerini çok açık bir biçimde yansıtırlarken, ön plana Beşiktaş'ı çıkardılar.

MADRİD - UEFA Kupası 3. turunda Beşiktaş'ın Valencia, Galatasaray'ın da Villarreal ile eşleşmelerinden dolayı İspanyol basınında "İspanyol - Türk çifte düellosu" yorumu yapıldı. İspanyol gazeteleri, Türk takımlarından çekindiklerini çok açık bir biçimde yansıtırlarken, ön plana Beşiktaş'ı çıkardılar. "Valencia, olabilecek en kötü takımı seçti" diye yazan As gazetesi, Şampiyonlar Ligi'nde Almanya'da yapılan Beşiktaş -Chelsea maçında statta çıkan olaylardan dolayı UEFA'nın Beşiktaş'a büyük bir ceza verebileceğini, bunun saha kapatma olması durumunda da Valencia'ya yaracağını savundu. Gazete, "Sergen, olağanüstü bir sol ayak" başlığı altında verdiği diğer haberde, Dünya Kupası finallerinde Türkiye'nin kilit adamı olan İlhan Mansız'ın da Beşiktaş'ın en iyisi olduğunu ifade etti.
Galatasaray gibi büyük bir kulübü ağırlamaktan onur duyacaklarını belirten Villarrealli teknik kadro ve yöneticiler, turu geçme yarışında en büyük avantajlarının ikinci maçı evlerinde oynamak olduğunu savundular.
Tarafsız saha tartışması
Öte yandan Roma ve Parma'nın Gaziantepspor ve Gençlerbirliği ile eşleşmelerinin ardından İtalyan basını, maçların yine Türkiye yerine tarafsız sahada oynatılıp oynatılmayacağına yanıt aramaya başladı. Corriere dello Sport gazetesi, Gaziantep'in Suriye sınırına yakın bir kent olduğunun altını çizerek, "Gaziantep, Bağdat'a hiç de uzak değil" diye yazdı. Roma Teknik Direktörü Fabio Capello da, "Türkiye'de mi oynarız? Henüz çok erken ve önümüzde epeyi bir zaman var. UEFA'nın nasıl bir karar vereceğine bakmak gerekiyor" biçiminde konuşması dikkati çekti. Parma yöneticilerinden Lorenzo Minotti ise Gençlerbirliği ile rövanş maçının tarafsız sahada yapılıp yapılmayacağı sorusunu, "Şubat ayında durum ne olur bakarız. Umarız yeni olaylar olmaz" diye yanıtladı. (Spor Servisi)