İsrail'de salona fişek attılar

Fanatizm ve şiddet yalnızca futbol sahalarıyla sınırlı değil. İsrail Basketbol Ligi'ndeki bir maçta taraftarların sahaya attığı ev yapımı fişek, bir güvenlik görevlisinin parmaklarını kaybetmesine neden oldu.

KUDÜS - Fanatizm ve şiddet yalnızca futbol sahalarıyla sınırlı değil. İsrail Basketbol Ligi'ndeki bir maçta taraftarların sahaya attığı ev yapımı fişek, bir güvenlik görevlisinin parmaklarını kaybetmesine neden oldu. Malha Arena'da Hapoel Kudüs ve lider Hapoel Holon arasında oynanan maç sırasında sahaya atılan fişek sonrası etrafı duman kaplarken, fişeğin isabet ettiği güvenlik görevlisi Yoav Glitzenstein acıyla yere yıkıldı. Glitzenstein'ın üç parmağını kaybettiği açıklandı.
Olaya büyük tepki gösteren ev sahibi Hapoel Kudüs'ün başkanı Danny Klein, "Suçlular bulunana dek takımımız basketbol oynamayacak. Eğer olayların sorumlusu bir Hapoel Kudüs taraftarıysa ben görevi bırakacağım, kulüp de büyük olasılıkla kapanacak" dedi. Olayla ilgili soruşturma sürerken henüz suçlunun kim olduğuna dair bir ipucu elde edilemedi. Holiganizmin büyük bir problem olduğu İsrail'de geçen hafta, taraftarları eski başbakan Yitzhak Rabin'in katili lehine tezahürat yapan Beitar Futbol Takımı'na iki maç ceza vermişti. (Spor Servisi)