İstanbul Cup 2007 başlıyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Cup tenis turnuvası, bugün yapılacak ön eleme maçlarıyla başlıyor. Tekstilkent Arena'da yapılacak turnuvaya dünya sıralamasının iki numaralı ismi Maria Şarapova, seri başı olarak katılıyor.

İSTANBUL - Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Cup tenis turnuvası, bugün yapılacak ön eleme maçlarıyla başlıyor. Tekstilkent Arena'da yapılacak turnuvaya dünya sıralamasının iki numaralı ismi Maria Şarapova, seri başı olarak katılıyor. İlk turu maç yapmadan geçecek olan Rus tenisçi, ilk maçını salı günü yapacak. İstanbul Cup 2007'de Şarapova'nın yanı sıra, dünya sıralamasında 13. olan bir başka Rus raket Elena Dementieva ve ABD'li ünlü tenisçi Venus Williams da mücadele edecek.
Toplam 200 bin dolar ödüllü turnuvada, iki Türk tenisçi, İpek Şenoğlu ve Pemra Özgen de 'wild card' ile ana tablo maçlarında yer alacak. Turnuvanın resmi açılışı pazartesi günü Topkapı Sarayı'nda yapılacak. Açılışta ünlü tenisçiler Harem Dairesi'nde sultan kıyafetleri giyerek poz verecekler. (Spor Servisi)