'İstanbul rüyaydı, kâbus oldu'

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki üçüncü maçında Liverpool'u 2-1 yenerek ikinci tura çıkma yolunda umutlarını sürdürürken, geçen sezonun Devler Ligi ikincisi olan rakibini dibe itti.

LONDRA - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki üçüncü maçında Liverpool'u 2-1 yenerek ikinci tura çıkma yolunda umutlarını sürdürürken, geçen sezonun Devler Ligi ikincisi olan rakibini dibe itti. Karşılaşmaya geniş yer ayıran İngiliz basını, Liverpool'u 'Şampiyonlar Ligi'ne veda etmeye aday bir takım' olarak ilan etti.
The Times gazetesi, Liverpool'un Beşiktaş maçının ardından, Şampiyonlar Ligi'ne erken veda etmenin eşiğine geldiğini yazarken, menajer Rafael Benitez'in ve oyuncularının takımı grubun sonuncusu durumuna düşürdüklerini belirtti.
'Hindi yahnisi'
The Guardian gazetesi de aynı anlamdaki bir başlıkla gelişmeyi, "Gevşek Liverpool dibe vurdu ve Şampiyonlar Ligi'ne daha ilk turda veda tehlikesiyle karşı karşıya kaldı" şeklinde duyurdu. İki kıtayı birleştiren bir kent olan İstanbul'un, Rafael Benitez'in takımının büyük bir bölünme yaşamasına tanıklık ettiğini belirten Guardian, takımın kendi kapasitesiyle, Şampiyonlar Ligi'ne veda etme ihtimalinin yarattığı kepazelik arasında kaldığını yazdı.
The Independent, haberinde, Beşiktaş'ın başarısının Liverpool'u Şampiyonlar Ligi'ne erken veda etmenin utancıyla karşı karşıya getirdiğini belirtti.
Daily Mail gazetesi, sonucu 'Turkey Stew' (hindi yahnisi) başlığıyla duyurdu. 'Rafael'in Kırmızıları' diye adlandırdığı haberinde, Liverpool'un her an Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalması ihtimaline dikkat çekildi. İstanbul'un, Liverpool'un Avrupa kupası rüyasında sihirli bir kent olarak ortaya çıktığını, ancak dün bir kâbusa dönüştüğünü de yazan Daily Mail, Benitez'in kariyerinin en büyük utancı olduğunu belirtti. The Daily Telegraph Liverpool'dan 'silinen güç' olarak söz etti.
Maç İspanyol basınında da yer buldu. İspanyol basınında yapılan yorumlarda, "Düzenli bir ekip ve İnönü cehennemi, Avrupa ikincisi Liverpool'a çok geldi" denildi. Marca gazetesi, Liverpool'un İstanbul'da adil bir yenilgi aldığını yazdı. Gazete, Beşiktaş'ın en iyileri olarak kaleci Hakan Arıkan, Rodrigo Tello ve Bobo'yu gösterdi.