İstanbul'a da bekleriz

İstanbul'a da bekleriz
İstanbul'a da bekleriz
Kadınlar Challenge Kupası finali ilk maçında Beşiktaş, Zarechie Odintsovo'a deplasmanda 3-2'lik sonuçla yenildi. Şampiyonu belirleyecek rövanş ise 30 Mart'ta İstanbul'da oynanacak.

Voleybolda, Kadınlar Challenge Kupası finali ilk maçında Beşiktaş , Rusya ’nın Zarechie Odintsovo takımına deplasmanda 3-2’lik sonuçla yenildi. Mağlubiyete karşın rövanş için küçük de olsa bir avantaj yakalayan Kartal, kupaya uzanmak için 30 Mart’ta İstanbul ’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda saat 18.00’de başlayacak maçtan mutlak suretle galip ayrılmak zorunda.
Siyah beyazlılara avantajı getiren karşılaşma karşılıklı alınan sayılarla başlarken, Kartal ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Bu andan sonra üst üste sayılar alan Beşiktaş, ikinci teknik molayı 16-13 seti de 25-23’le kazandı.
İkinci sete iyi başlayan ise ev sahibi oldu. İlk teknik molaya 8-3’le giren Odintsovo, set sonuna kadar üstünlüğünü koruyarak 25-19’la maça denge getirdi: 1-1.
Maçın 3. setine iyi giren Kartal oldu. İlk teknik molayı 8-5’le geçen Beşiktaş, ikinci teknik molayı da 16-9’la önde tamamladı. Setten tamamen kopan rakibi karşısında Kartal 25-14’le 2-1 öne geçti.
Beşiktaş’ın maçı kazanmayı düşündüğü sete çok iyi giren ev sahibi ilk teknik molada 86’lık üstünlük sağladı. Beşiktaş, ikinci teknik molaya kadar biraz daha kıpırdansa da 16-13’le bu molaya da üstün giren Zarechie Odintsovo oldu. Rus temsilcisi seti de 25-18’le kazanınca mücadele belirleyici sete taşındı.
İstanbul’a avantajla gitmek isteyen iki takımdan sete iyi giren Zarechie Odintsovo oldu. Üst üste 3 sayı alan rakibi karşısında Beşiktaş, hücum ritmini tutturamayınca seti 15-10 maçı da 3-2 kaybetti.