'İstanbul'da cehennemi susturduk'

'İstanbul'da cehennemi susturduk'
'İstanbul'da cehennemi susturduk'
Braga'nın Galatasaray'ı 2-0 yenmesi Portekiz basınında da büyük bir mutlulukla karşılandı. Ülke basını 'Braga, İstanbul cehennemini susturdu' manşetlerini attı.

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi ikinci hafta maçında Braga’nın Galatasaray ’ı deplasmanda 2-0’la geçmesi Portekiz basınında da yankı uyandırdı. Ülkenin en eski gazetelerinden O Primeiro de Janerio, “Braga, İstanbul cehennemini susturdu” başlığıyla verdiği haberde, teknik direktör Peseiro’nun ‘bulutların üzerinde’ olduğunu ifade etti. Braga gazetelerinden Diario do Minho ‘İstanbul’un Devleri’ başlığını seçerken, Correio do Minho, desibel rekoruyla birlikte Guinness’e giren TT Arena cehenneminden Braga’nın kaçmayı başardığını yazdı.

‘Şavaşçılar kazandı’

Portekiz’in en popüler spor gaztesi A Bola ise ‘Saf klas’ manşetini kullanırken, haberde de teknik direktörü Jose Peseiro’nun “Çok iyiydik, takım olağanüstü organize ve harikaydı” açıklamalarına yer verdi. Sporting’e yakınlığıyla bilinen, Lizbon merkezli gazete Record ise ‘İstanbul’da partiyi Minho yaptı’ başlığıyla okuyucusunun karşısına çıktı.
Spor gazetelerinden, O Jogo da ‘Bravo, Braga! Savaşçılar İstanbul’da kazandı’ manşetiyle Portekiz ekibinin tarihine yeni bir altın sayfa eklediğini ifade etti. O Jogo aynı zamanda, Braga’nın deplasmandaki yedi maçlık serisine Türk cehenneminden çıkarak devam ettiğini söylerken, bu galibiyetle beraber kulübün kasasına 1 milyon euroyu koyduğunu yazdı.

Son galibiyet Pana’ya karşı

Aslan, Avrupa kupalarında sahasında oynadığı üst üste 4. maçında da galibiyet alamadı. Bu süreçte Sarı-Kırmızılılar iki beraberlik (OFK Belgrad ve Karpaty Lviv), iki de mağlubiyet yaşadı (Atletico Madrid ve Braga). Galatasaray, sahasındaki son galibiyetini 4 Aralık 2009 tarihinde Panathinaikos karşısında almıştı. Sarı-Kırmızılılar, Avrupa kupalarındaki son 4 maçında 5 gol atıp 8 gol yedi.