İşte Arda Turan'ın yıllık kazancı

İşte Arda Turan'ın yıllık kazancı
İşte Arda Turan'ın yıllık kazancı
Atletico Madrid'den Barcelona'ya transfer olan Arda Turan'ın, Katalan kulübünden alacağı yıllık ücret belli oldu. Milli futbolcumuz, yüzde 50'lik vergi çıkınca 4 milyon Euro garanti para kazanacak.

MADRİD - İspanyol basını, Arda Turan'ın, Barcelona Kulübü ile yıllık 8 milyon Euro 'ya sözleşme imzaladığını yazdı. Bu rakamın primlerle birlikte 11 milyon Euro'ya çıkabileceği belirtildi. Söz konucu rakamın bürüt olduğu, vergiler çıkartıldığında milli futbolcumuzun cebine girecek paranın 4 milyon Euro olacağı vurgulandı.   

İspanya'da bu yıl yürürlüğe giren yeni vergi kanununa göre bir milyon euronun üzerinde para kazanan profesyonel futbolcular kademeli olarak bu ücretinin yüzde 50'sini Maliye'ye vergi olarak ödemek zorunda kalıyorlar. Bu bağlamda Arda'nın Barca'dan aldığı ücretin yarısını İspanyol vergi dairesine ödemek zorunda olacağı kaydedildi.

Avrupa'da Arda Turan farkı!

Arda Turan, tüm sezon boyunca maçların yüzde 60'ında yer alması halinde 1 milyon Euro ek gelir elde edecek. Barcelona Şampiyonlar Ligi ve La Liga'yı kazanırsa ise yıldız ismin ücreti 1 milyon Euro daha artacak.

Milli futbolcumuza verilen paranın Messi, Neymar, Suarez ve Iniesta'nın çok altında olduğu ve ücretinin Rakitic ile eşitlendiği belirtildi. İspanyol basını ayrıca, Barça'nın transfer yasağı uyarınca Ocak ayına kadar forma giyemeyecek olan Arda Turan'ın, bu sezon ekstra primlerden yararlanmasının zor olacağına dikkati çekti. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Barcelona 5-4 Sevilla