İşte Barış Şimşek'in raporu

İşte Barış Şimşek'in raporu
İşte Barış Şimşek'in raporu
Olaylı Kasımpaşa-Beşiktaş maçının hakemi Barış Şimşek, Ryank Donk ile Hugo Almeida arasında yaşanan pozisyonu anlattı.

Hakem Barış Şimşek, karşılaşma sonrası hazırladığı raporda "Kuralları uyguladım. Doğru uyguladığıma da inanıyorum. Donk'un pozisyonunda sahada iki top olduğu için oyunu durdurdum. Kurallar gereği sarı kartımı çıkardım" şeklinde görüş bildirdiği öğrenildi.

Rıdvan Dilmen'in Beşiktaş isyanı


Karşılaşmanın devre arasında gözlemci Osman Erdal Fırat ile Donk'un pozisyonunu değerlendiren ve maçtan sonra da yardımcı hakemleriyle birlikte tüm kararları tek tek izleyen Şimşek, "Donk topu eline aldığında oyunu durdursaydım elbette daha doğru olurdu. Ancak Donk'un topu dışarı atacağını düşündüm. Hızlı gelişen pozisyon sonrası Donk, elindeki topu diğer topun üstüne atmadan önce düdüğümü çaldım. Oyunu durdurma düdüğüydü bu. Topların çarpışması sonrası pozisyon kayboldu. Donk'a, sportmenliğe aykırı davrandığı için doğal olarak sarı kart gösterdim. Kural bunu gerektiriyor. Oyunu durdurduğum için olay orada bitti. Penaltı tartışmaları çok anlamsız. Ayrıca hakem atışı yaptırmam da doğru bir karar. Kural kitapçığında bu da açık bir şekilde yazılı" ifadelerini kullandı.

Olay adamdan ilginç tweet!


BU RAPORA GÖRE MAÇ TEKRARI OLMAZ

Yardımcı hakemlerle yaptığı sohbette düşüncelerini açık bir şekilde dile getiren Şimşek'in, "Motta'ya, sahaya giren taraftarı tekmelediği için kırmızı kart çıkarttım. Bunu da kural gereği yaptım. Almeida'ya ise itirazdan dolayı kart gösterdim" dediği öğrenildi.

Şimşek'in bu raporu paralelinde maçın tekrarının söz konusu olamayacağı bildirildi. Beşiktaş'ın itirazı sonrası konuyu değerlendirecek olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Merkez Hakem Kurulu'ndan (MHK) görüş isteyeceği ifade edildi. Bu gelişmeler sonrasında da MHK'nın, hakem Barış Şimşek'in raporunu değerlendireceği, gerek duyulursa Şimşek'ten ek bir rapor isteneceği kaydedildi.

'Daha ne karar verecekti ki'