İşte başbakan işte şampiyon

İtalya Başbakanı ve aynı zamanda Milan Kulübü'nün başkanı olan Silvio Berlusconi, kulüp başkanlarının, özellikle bazı hassas dönemlerde teknik direktörlerine öğüt vermesinin bir zorunluluk olduğunu belirterek, bunun çok normal bir davranış biçimi ve kulüp başkanlarının da hakkı olduğunu savundu.

MİLANO - İtalya Başbakanı ve aynı zamanda Milan Kulübü'nün başkanı olan Silvio Berlusconi, kulüp başkanlarının, özellikle bazı hassas dönemlerde teknik direktörlerine öğüt vermesinin bir zorunluluk olduğunu belirterek, bunun çok normal bir davranış biçimi ve kulüp başkanlarının da hakkı olduğunu savundu.
Berlusconi, İtalya'da yayınlanan 'Controcampo' adlı haftalık gazetede yapılan röportajda, Milan Teknik Direktörü Ancelotti'yi diğer meslektaşlarına göre daha şanslı bulduğunu vurgulayarak, buna sebep olarak başbakanlığından dolayı çok yoğun olmasını, Milan'la yeterince ilgilenecek zaman bulamamasını, bu nedenle de takıma fazla müdahale edememesini gösterdi.
Berlusconi, demecinde şu görüşlere yer verdi: "Öğüt vermekte, ufak bir hatırlatma yapmakta ya da fikrimi söylemekte hiçbir yanlış görmüyorum. Milan'dan bu yıl lig şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi ve İtalya Kupası'nı kazanmalarını istiyorum. Çünkü biz, üç kupayı da kazanabilecek bir kadroya sahibiz." (Spor Servisi)