İşte Beşiktaş'ın penaltılarındaki o ayrıntı!

İşte Beşiktaş'ın penaltılarındaki o ayrıntı!
İşte Beşiktaş'ın penaltılarındaki o ayrıntı!
Siyah-beyazlı takımın, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ağırladığı Liverpool'u penaltı atışlarıyla 5-4 yenerek tur atladığı maçta ilginç bir detay dikkati çekti.

Karşılaşmanın normal ve uzatma sürelerinin Beşiktaş 'ın 1-0'lık üstünlüğüyle bitmesinin ardından penaltı atışlarına geçilirken, teknik direktör Slaven Bilic 'in penaltıları kullanacak isimleri belirlemesini beklemeden siyah-beyazlı futbolcuların, aralarında bir karar aldığı ortaya çıktı.   

Liverpool şaştı kaldı: Acı verici!

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; 11 kişilik kadroda kaleci Cenk Gönen, Serdar Kurtuluş, Daniel Opare ve Pedro Franco dışındaki 7 futbolcunun, Hırvat hocaya giderek, "Penaltıları biz kullanalım" dedikleri öğrenildi. Bilic de bu futbolculara penaltıları kullandırdı ve Beşiktaş tarihi bir zafer elde etti.   

Siyah-beyazlı takımın hocası, penaltı atışlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Penaltıyı kim atar diye sorduğumda, 7 oyuncu ilkokuldaki çocuklar gibi, 'Ben atmak isterim' diye parmak kaldırdı. İşte orada bu takımımla gurur duydum" ifadelerini kullandı.

Penaltı atışlarında Beşiktaş'a galibiyeti getiren golleri Demba Ba, Gökhan Töre , Veli Kavlak, Atiba Hutchinson ve Tolgay Arslan kaydetti.

Yeter artık! İngilizler böyle kabus görmedi