İşte Beşiktaş'ın UEFA'ya yaptığı sunum

İşte Beşiktaş'ın UEFA'ya yaptığı sunum
İşte Beşiktaş'ın UEFA'ya yaptığı sunum
Finansal Fair Play konusunda başı ağrıyan Beşiktaş, tedbirler ve planlama konusunda geçtiğimiz hafta UEFA'ya sunum yaptı. Siyah-beyazlıların gelecek planları ve yol haritası ortaya çıktı.

Denk bütçe konusunda oldukça hassas olan ve bu sezon gelir-gider farkında 45 milyon euroluk sapmayı kabul eden UEFA’ya, “Gelirlerimizi artırıp, giderlerimizi düşüreceğiz” taahhüdünde bulunan Beşiktaş , yaşanabilecek en kötü senaryo ile değil, biraz daha iyimser bir öngörüyle UEFA’nın karşısına çıktı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; geçiş sürecini 5 sezona yaymak isteyen siyah-beyazlılar, bu süreç içerisinde bir kez Şampiyonlar Ligi’ne, üç kez de UEFA Avrupa Ligi’ne gidebileceğinin hesaplarını yaptı. Yani yönetimin kötü senaryosunda, Kartal ancak bir kez şampiyon ya da ikinci olabilecekti.

Beşiktaş'tan 4 gollü kupa şovu


STAT İNŞAATI FAKTÖRÜ

Bunun dışında siyah-beyazlılar, transfer bütçesinin de bonservis bedeli olarak 10 milyon euroya sabitleneceğini duyurdu. Yine Beşiktaş’ın sunumuna göre, bir futbolcu satılırsa bu bütçe artırılabilecekti.

HEDEF 38 MİLYON EURO

Beşiktaş’ın, UEFA’ya yaptığı sunumda diğer bir gider kalemi de, personel maaşları (futbolcu, teknik heyet v.b.) oldu. Siyah-beyazlılar, bunun da 38 milyon euro civarında tutmayı amaçladıklarını bildirdi. Yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve kulüp CEO’su Gökhan Sarı’nın öncülüğündeki bir ekiple UEFA’nın karşısına çıkan siyah-beyazlı heyet, önceden kalma birçok borcun ödemesini gerçekleştirdiklerini belirtirken, bunun yanında stat inşaatının önemli bir para çıkışına neden olduğuna dikkat çekti.

BİRAZ DA ÇALIŞIN!

Siyah-beyazlıların samimiyetine inandıklarını dile getiren UEFA’nın finansal fair play projesinden sorumlu yetkililer ise, deyim yerindeyse, “Bütçe planlaması konusunda biraz daha çalışın gelin” dedi. Senaryonun daha kısa vadeli olması gerektiğine vurgu yapan yetkililer, Beşiktaş’a bir kez daha randevu verecek, bunun sonrasında siyah-beyazlıların durumu hakkında kararlarını bildirecek.

Beşiktaş borçlu çıktı!