İşte Demba Ba'nın yıllık ücreti

İşte Demba Ba'nın yıllık ücreti
İşte Demba Ba'nın yıllık ücreti
Beşiktaş, emba Ba için Chelsea'yi de 6 milyon euroya ikna etti. Kartal, Senegalli oyuncuya 2.5 milyon euro garanti, maç başı 10 bin euro ve 700 bin euro da bonus verecek.

Lig bitmeden önce bizzat Başkan Fikret Orman’ın girişimleriyle Beşiktaş ’ın gündemine gelen Chelsea’nin golcüsü Demba Ba, haftalar süren görüşmelerin ardından artık Beşiktaşlı oluyor. Oyuncunun yıllık 2.5 milyon euro garanti para, maç başına 10 bin euro ve 700 bin euro bonus alacağı öğrenildi.

Beşiktaş'ı Avrupa'da bekleyen tehlike


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Senegalli oyuncuyla 4 senelik anlaşmaya varmasına rağmen kulübü Chelsea ile bonservis konusunda uzlaşamayan Beşiktaş Yönetimi, bu sorunu da tamamen çözdü. İngiliz kulübünün 7 milyon euroluk bonservis bedelini önce 6 milyona euroya düşüren, daha sonra bunu 4 takside böldüren siyah-beyazlılar, resmi prosedürün tamamlanmasının ardından resmi açıklamayı yapacak. Beşiktaş’a gelmeyi çok isteyen aynı zamanda Fenerbahçe ’de oynayan vatandaşı Musa Sow ile çok yakın arkadaş olan Demba Ba birkaç gün içerisinde Beşiktaş’ın İngiltere kampına katılacak.

Öte yandan bonservisi Chelsea’de olan geçtiğimiz sezon Sevilla’da kiralık oynayan Marko Marin için, Beşiktaş Yönetimi henüz son kararını vermedi. İngiliz kulübünün bonus olarak Beşiktaş’a kiralık vermek istediği bu oyuncu için yönetim önce Teknik Direktör Slaven Bilic’in onayını alacak. Gökhan Töre’nin alternatifi olarak belirlenen bu oyuncunun dışında listede başka sağ kanat oyuncularının da yer aldığı öğrenildi.

SIRA GELDİ LANZINI'YE
Demba Ba’nın işini bitiren Beşiktaş, Arjantinli Manuel Lanzini’nin transferini noktalamak için de önemli mesafe kat etti. Siyah-beyazlıların yıldız futbolcunun kulübü River Plate’le görüşmelerini sürdürdüğü ve büyük ölçüde anlaşma sağlandığı öğrenildi. Aradaki ufak pürüzlerin giderilmesi halinde Lanzini’nin de transferinin sonuçlanacağı bildirildi.

Beşiktaş'tan kötü prova