İşte Deniz Tolga Aytöre'nin istifa mektubu

İşte Deniz Tolga Aytöre'nin istifa mektubu
İşte Deniz Tolga Aytöre'nin istifa mektubu
29 Nisan tarihli istifa mektubu yazan Deniz Tolga Aytöre, 3 Temmuz mücadelesine destek verenlerin yalnız bırakıldığından yakındı. Sarı-lacivertli yönetici, 'ihanetleri kanıtlanmış kişilerin' yeni yönetime girme olasılığı ve saldırılara sessiz kalınmasını da ayrılık gerekçeleri arasında saydı.

Fenerbahçe 'nin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı makamında ziyaret ettiği geçtiğimiz ay sonu, yönetim içinde büyük bir krizin patlak verdiği ortaya çıktı. Hukuktan sorumlu Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre’nin 29 Nisan 2015 tarihli bir istifa mektubu yazarak yönetim kurulundan istifa ettiği öğrenildi.

Aziz Yıldırım'dan olay iddiaya yanıt!

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; mektupta bazı yönetim kurulu üyelerine isim vermeden suçlamalarda bulunan Aytöre, Başkan Aziz Yıldırım’a bu şekilde zarar verildiğini ileri sürdü. İşte o istifa mektubundan öne çıkan satır başları ve ayrılık gerekçeleri:

1-BU MÜCADELE SÜRDÜRÜLEMEZ

”3 Temmuz mücadelesine destek verenlerin yalnız bırakılması ve bu mücadelenin sürdürülebilir olma ihtimalinin kalmaması. Fenerbahçe Kulüp tarihine geçmiş böylesine önemli bir konuda taşın altına elini koyanların yalnız bırakılması, kabul edilebilir bir şey değildir. Söz konusu mücadelenin devam ettirilmesi de çok zordur.”

2-MAHREM KARARLARI SIZDIRDILAR

Fenerbahçe Başkanı’na ve Fenerbahçe Kulübü’ne ihanetleri mahkeme kayıtlarıyla belgelenmiş kişilerle yönetim kurulunun mahrem kararlarını tahrifata uğratarak basına sızdıranların yeni yönetimde de yer alma ihtimalinin bulunması. Böyle kişilerle bir arada bulunmaya devam etmek imkan dahilinde değildir.”

3-YILDIRIM’IN DURUŞUNA AYKIRI

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın duruşuna aykırı bir şekilde Fenerbahçe’ye Trabzon’da yapılan silahlı saldırıdan sonra devam eden süreçte yapılan bir çok saldırıya sessiz kalınması…Yönetsel olarak bu dönemde aciz kalınması... Oysa bu tür saldırıların bir daha yaşanmaması için her şeyin ivedilikle yapılması gerekmektedir.”

4-30 MAYISA KADAR GİZLİ KALSIN

İstifasına gerekçe olarak bu unsurları sıralayan Aytöre, mektubunun sonuç kısmında, “Tüm bu tasarruflara ortak olmamak adına Fenerbahçe’deki görevlerimden istifa ediyorum. Fenerbahçe Kulübü’ne ve Aziz Yıldırım’a zarar verilmemesi adına bu istifamın kongre sonrasına kadar kamuoyu ile paylaşılmamasını rica ediyorum” diye yazdı.

Ozan Tufan adım adım Fenerbahçe'ye