İşte derbi anketinin sonucu

İşte derbi anketinin sonucu
İşte derbi anketinin sonucu
Ne kadar 'derbinin favorisi olmaz' dense de, maç öncesi istatistikler ve takımların son durumu üzerinden yorum yapılır. Ligin ilk 10 haftasında oluşan 6 puanlık fark, F.Bahçe'nin Kadıköy'deki üstünlüğü ve G.Saray'daki sakatlar, Sarı Kanarya'yı bir adım öne çıkarmış durumda. Radikal okurları da aynı görüşte.

Futbolseverler nefesini tuttu, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda saat 19:00'da başlayacak dev derbiyi bekliyor. Ezeli rakipleri karşı karşıya getirecek kritik maç öncesi Fenerbahçe , yüzde 20'lik farkla Galatasaray karşısında favori olarak gösterildi.

Radikal.com.tr'de yayımlanan "Şükrü Saracoğlu Stadı´nda Pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçı nasıl sonuçlanır?" anketine 5 bin 83 kişi katıldı. Derbi anketine görüş bildiren 2 bin 836 kişi (yüzde 55.79), "Fenerbahçe kazanır" şeklinde oy kullandı.

Roberto Mancini yönetimindeki Galatasaray'ın, 14 yıllık Kadıköy hasretine son vereceğini düşünenlerin oranı ise yüzde 35.63'te (bin 811 oy) kaldı.

Hakem Bülent Yıldıırm'ın yöneteceği karşılaşmada, "Berabere sonuçlanır" şeklinde oy kullananların oranı ise yüzde 8.58 (436 oy) oldu.