İşte Diego gerçeği: 5 milyon Euro!

İşte Diego gerçeği: 5 milyon Euro!
İşte Diego gerçeği: 5 milyon Euro!
KAP'a bildirilmediği için Fenerbahçe'nin Diego'ya imza parası ödemediği sanılmıştı. Ancak imza parası var. Hem de 5 milyon Euro.

Fenerbahçe Kulübü, Diego Ribas'ın transferini KAP'a bildirirken, oyuncuya 3 yıl boyunca sezon başına tüm primler ve maç başılar dahil 3.5 milyon euro ödeneceğini açıklamıştı. Açıklamada, ödendiği iddia edilen imza parasından söz edilmedi. Bu durum, Diego için geçen cumartesi günü düzenlenen imza töreninde kulüp CEO'su Hasan Hakkı Yılmaz'a soruldu. Yılmaz, "Ne açıklandıysa o" yanıtını verdi. Bu cevaptan herkes, "imza parası yok" anladı. Ancak gerçek şu ki; Fenerbahçe, Diego Ribas'a 5 milyon euro imza parası ödedi.

Salih Uçan'dan Fenerbahçeliler'e mektup

SINIR 8.8 MİLYON EURO

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; KAP'a bu hususta neden açıklama yapılmadığı konusu ise Fenerbahçe Futbol AŞ'nin 19 Haziran'da yaptığı rötuşta gizli. Şirket bu tarihte KAP'a yaptığı açıklamada "kamuyu bilgilendirme kriterlerini" değiştirdi. Fenerbahçe bundan sonra "maddi olmayan duran varlıkların yüzde 25'ini aşmayan" bonservis bedellerini, isterse KAP'a bildirmeyebilecekti.

Geçen yılki bilançoya göre, Fenerbahçe'nin "maddi olmayan duran varlıklarının değeri" 35.2 milyon euro. Bunun yüzde 25'i se 8.8 milyon euro yapar. Bu şu demek: Yeni kriterlere göre Fenerbahçe, 8.8 milyon euro'nun altındaki bonservis bedellerini isterse KAP'a bildirmeyebilir. Diego Ribas'a ödenen imza parası 5 milyon euro. Bu miktar 8.8 milyon euro'nun altında kaldığı ve imza parası bonservis ücreti kategorisinde sayıldığı için, KAP'a bildirim yapılmadı.

Caner Erkin sonunda imzaladı