İşte Drogba gerçeği!

İşte Drogba gerçeği!
İşte Drogba gerçeği!
Galatasaray ile sözleşmesi sona erdikten sonra eski takımı Chelsea'ye dönen Didier Drogba'nın, sarı-kırmızılı takımdan kendisinin ayrılmak istediği ortaya çıktı.

Didier Drogba için Galatasaray 'ın yüksek maliyeti ve yaşından dolayı teklif yapmadığı iddiaları ortaya atılırken, durumun böyle olmadığı belirlendi. Fildişi Sahilli yıldızın Galatasaray'a transferinde önemli rol üstlenen FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan, Habertürk'e yaptığı açıklamada, "Çin'deki 2 yıllık mukavelesi 45 milyon Euro'ydu. Oradaki sözleşmesini feshetti. Galatasaray'a piyango gibi geldi. Milan ve Juventus istiyordu, ama Drogba ikna oldu ve buraya geldi. O dönemde Jose Mourinho da Türkiye 'ye gitmesini istedi" dedi.

Drogba: Dizel motor gibiyim


Çalışkan, "Geldi ve bence Galatasaray'da başarılı oldu. O kadar çok maç oynayacağını beklemiyordum. Sene sonunda kendisi gitti ve Ünal Aysal'a teşekkür etti. 'Her şey için teşekkür ederim. 'Galatasaray'ı çok seviyorum, ama futbol hayatıma Chelsea'de devam edeceğim. Orada Drogba oldum, çocuklarım İngiltere'de okuyor' dedi. Kendisi ayrılmak istedi. Galatasaray, Drogba'nın kalmasını istemişti ve bazı tekliflerde bulundu" açıklamasını yaptı.

36 yaşındaki oyuncunun Türkiye'deki futbol ortamından memnun olmadığını kaydeden FIFA menajeri, "Açık yüreklilikle söyleyeyim, Türkiye'deki futbol ortamını çok sevmedi. Buradaki futbol ortamı herkesin kabul edeceği bir futbol ortamı değil. Biraz da ortamdan gitti. Drogba gibi adama inanılmaz haberler ve iftiralar yazıldı ve o da 'Burada ne işim var?' dedi" ifadelerini kullandı.

Drogba'dan Galatasaray'a sürpriz ziyaret!