İşte Erkan Zengin gerçeği!

İşte Erkan Zengin gerçeği!
İşte Erkan Zengin gerçeği!
Balıkesirspor maçında kadro dışı bırakılan Erkan Zengin'i yakan olay ortaya çıktı. Teknik direktör Ersun Yanal, habersiz burnundan ameliyat olan Erkan'ı kızağa çekerken, yönetim de para cezası kesti.

Sezonun devre arasında Fenerbahçe ile girilen Erkan Zengin savaşından Trabzonspor galip çıkmıştı. Ancak büyük umutlarla alınan Türk asıllı İsveçli futbolcu, beklentilerin çok altında kalmıştı. Taraftarın zaman zaman tepki gösterdiği Erkan, 32. haftadaki Eskişehirspor maçında burnuna sert bir darbe almıştı. İşte ne olduysa bu karşılaşmadan sonra oldu.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; kimseye haber vermeden burun ameliyatı olan Zengin, ilk olarak teknik direktör Ersun Yanal’ın sabrını taşırdı. Bıçak altına yattıktan sonra maskeyle tesislere gelen Erkan’ı teknik patron Yanal, sert bir şekilde uyardı ve Balıkesirspor karşılaşmasının 18 kişilik kadrosuna almadı.

ÖZÜR DİLEDİ AMA...

Yaptığı davranışın farkına varan Erkan, daha sonra hocası Ersun Yanal’dan özür diledi ve son hafta oynanan Sivasspor maçına maskeyle çıktı. Ancak Zengin’in disiplinsiz hareket etmesine yönetim de kayıtsız kalmadı. Bordo-mavili kurmaylar, gerek Erkan’a gerekse takımdaki diğer futbolculara gözdağı vermek amacıyla tecrübeli oyuncuya para cezası kesti.