İşte Ersun Yanal gerçeği

İşte Ersun Yanal gerçeği
İşte Ersun Yanal gerçeği
Fenerbahçe ile henüz yeni sözleşme imzalamayan Ersun Yanal'ın en az 2 yıllık anlaşmak istediği, Başkan Aziz Yıldırım'ın ise '1 yıl' önerisinde bulunduğu ortaya çıktı.

Sarı-lacivertli takımın başında ilk sezonunda şampiyonluk yaşayan teknik direktör Ersun Yanal'ın sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı sorusu gündemdeki yerini korurken, sıkıntının neden kaynaklandığı ortaya çıktı; sözleşmenin süresi...

Aziz Yıldırım çılgına döndü


Başkan Aziz Yıldırım, 1.5 milyon dolar alan Ersun Yanal'a yeni dönem için 1 yıllık sözleşme ve 2.5 milyon euro (Yaklaşık 7.5 milyon TL) önerdi. Ancak Ersun Yanal, daha düşük ücret ama 2 yıllık kontrat talep etti. Yanal 2 yıl için toplam 4 milyon dolar (Yaklaşık 8.5 milyon TL) istedi. 

SORUN PARA DEĞİL

Başkan Yıldırım'ın performansa dayalı 1 yıllık sözleşmede ısrarcı olduğu belirtilirken, Yanal ise 2 yıllık mukavele istemesinin nedenini yakın çevresine şöyle anlattı:
"Bu sezon Avrupa kupalarına gidemedik. Sözleşme bu kez 2 yıllık olsun. Seneye tekrar şampiyon olup hem 4. yıldızı takalım hem de sonraki sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarışma imkanı bulalım. Benim için para önemli değil. Daha az paraya da çalışırım, yeter ki önümü göreyim."

Aziz Yıldırım ile Ersun Yanal Pazar günkü Akhisar Belediye maçından sonra konuyu tekrar görüşecek. (Fotomaç)  

F.Bahçe'den Sagna sürprizi