İşte Ersun Yanal gerçekleri

İşte Ersun Yanal gerçekleri
İşte Ersun Yanal gerçekleri
Fenerbahçe'yi 19. lig şampiyonluğuna taşıyan Ersun Yanal'ın kontrat yenileme krizi sürüyor. Başarılı çalıştırıcının maddi konuları da içeren bazı istekleri yönetimin süreci askıya almasına sebep oluyor.

Sarı-lacivertli kulüp tarihinde Mustafa Denizli ve Aykut Kocaman’dan sonra lig şampiyonluğu kazanan 3. yerli teknik direktör olan Ersun Yanal’ın geleceği belirsizliğini koruyor. Kanarya’nın şampiyonluğu garantilediği Rize maçı gecesi tüm takım eğlenmeye giderken, ani bir kararla Antalya ’ya uçan tecrübeli teknik adamın yönetimle yaşadığı sorunlar nedeniyle böyle bir tavır aldığı belirtilmişti.

Süper Kupa'da Fenerbahçe taraftarı olacak
  

Geride bıraktığımız hafta sonunda Saracoğlu’nda yapılan şampiyonluk kutlamalarında Başkan Aziz Yıldırım, platforma çağrılan tüm futbolcular ve teknik kadroyu tek tek tebrik ederken sadece Yanal’ın elini sıkmamıştı. Takımın üç etkili ismi Emre, Volkan ve Gökhan Gönül’ün de başkana Yanal ile çalışmak istemediklerini ilettikleri ifade edilmişti.

ÜÇ ŞARTI VAR

Yanal’ın sözleşmesinin uzatılmamasına sebep olarak ortaya sürdüğü şartlar gösteriliyor. Kontrat krizine neden olan şartlar ise şöyle:

Başarılı teknik adam, öncelikle bu sezon aldığı ücretin iki katını talep ediyor. Yanal ayrıca Samandıra’daki idari ve teknik tüm kadroların revize edilmesini istiyor. Yardımcılarını kendi belirlemeyi planlayan Ersun hoca, sağlık ekibini değiştirip İdari Menajer Hasan Çetinkaya’nın yerine de Eskişehir’de birlikte görev yaptığı Zafer Tüzün ile çalışmayı düşünüyor. Yanal, Fenerbahçe’den önce her gittiği kulübe bu şartlarla gidiyordu. Sarı-lacivertli kulübe 1 yıllık sözleşmeyle gelip, şampiyonluk kazanınca eli güçlenen deneyimli çalıştırıcı böylece kendi kartlarını oynuyor. Yönetimin ise Yanal’ın bu istekleri üzerine alternatifleri değerlendirmeye aldığı belirtiliyor. (Açık Mert Korkusuz)

Fenerbahçe ve Yıldırım'a ceza