İşte F.Bahçe'nin hazırlık maçları

İşte F.Bahçe'nin hazırlık maçları
İşte F.Bahçe'nin hazırlık maçları
Sarı-lacivertliler, 19 Temmuz'da Boluspor ile karşılaşacak. İkinci maç Azerbaycan'da, 3. maç ise Kadıköy'de oynanacak.

Uğur DEMİRKIRDI / Düzce (DHA) - Fenerbahçe bir yandan 15 Temmuz’daki UEFA Tahkim Kurulu kararını beklerken, diğer yandan hazırlık maçları planlamasını netleştirmeye başladı.

UEFA’dan gelecek karara göre programı değişme durumu bulunan Fenerbahçe, ilk maçını 19.07'de oynayacak. Sarı-lacivertliler, 19 Temmuz’da Boluspor ile Düzce Stadı’nda karşılaşacak ve mücadele saat 19:07'de başlayacak.

F.Bahçe'den G.Saray'a çok sert yanıt


Yeni sezon öncesi ikinci hazırlık maçı ise 21 Temmuz’da Azerbaycan’da oynanacak. Hazar Lankeran takımı ile Lenkeran’da karşılaşacak olan Fenerbahçe, Bakü’ye 150 km mesafedeki Lankeran’a özel uçakla gidecek ve direkt olarak Lankeran’a uçacak.

Üçüncü hazırlık maçına Şükrü Saracoğlu Stadı ev sahipliği yapacak. 50 bin taraftarın önünde 24 Temmuz'da planlanan mücadelede, rakip Hollanda’nın PSV Eindhoven takımı olacak.

Fenerbahçe'nin tanıkları...

GÖKHAN GÖNÜL KENARDAN TAKİP ETTİ
Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarına sabah antrenmanı ile devam etti. Topuk Yaylası'nda teknik direktör Ersun Yanal yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, koşu, ısınma ve top çalışması yaptı. Antrenmana, izinli olan Raul Meireles, Dirk Kuyt, Moussa Sow, Salih Uçan ve yeni transfer Bruno Alves ile sakatlığı bulunan Gökhan Gönül katılmadı. Akdeniz Oyunları'nda U19 Milli Takımı'nda forma giyen Recep Niyaz ise çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz sezon sonunda ameliyat olan ve tedavisi devam eden Gökhan Gönül, takım arkadaşlarını saha kenarından izledi. Tecrübeli futbolcunun özel program dahilinde çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

'UEFA ne derse desin...'


FUTBOLCULARIN ANALİZİ İÇİN YENİ SİSTEM

Fenerbahçe'de futbolcuların tüm verilerini çok kısa sürede toplayıp teknik ekibe aktaran GPS In Sport analiz sistemiyle çalıştığı bildirildi. Sistemin, detaylı bir şekilde futbolcu değerlerini 3 dakika içinde merkeze ilettiği, uydu üzerinden futbolcuların tüm hareketlerini bilgisayara aktardığı, futbolcuların yaptığı hızı, kas grubu hareketlerini ve vücuda binen yük hakkında bilgiler verdiği, bu sayede de teknik ekibin futbolcuya anında müdahale etme imkanı tanıdığı kaydedildi.

Futbolcuların vücuduna bağlanan bu sistem bir anlamda 'alarm' veriyor. Zorlanma oluştuğu zaman uyaran bu sistemin futbolcuların sakatlanma riskini de azalttığı ifade edildi.

Fenerbahçe'den Semih açıklaması