İşte Fenerbahçe'nin Kuyt ve Emre teklifi

İşte Fenerbahçe'nin Kuyt ve Emre teklifi
İşte Fenerbahçe'nin Kuyt ve Emre teklifi
Sarı-lacivertli yönetim, sözleşmeleri bitecek olan Emre Belözoğlu ve Dirk Kuyt ile şartlı masaya oturacak. Yıllık 2 milyon Euro alan Emre ile yıllık 2.8 milyon Euro'ya oynayan Kuyt, 1.5 milyon Euro'yu kabul ederse 1 yıl daha takımda kalacak.

Fenerbahçe , yıllık 2 milyon Euro maç başı 20 bin Euro ücret alan Emre Belözoğlu ile yıllık 2.8 milyon Euro ve maç başı 17 bin 500 Euro alan Dirk Kuyt’tan yıllık ücretlerinde indirim yapmasını isteyecek.

Fenerbahçe'de Meireles ve Emenike sevinci


Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre; Emre ve Kuyt kendilerine yapılan indirim teklifini kabul ederse sarı-lacivertli takımda kalacak. Fenerbahçe mevcut şartları da göz önünde bulundurarak, Emre ve Kuyt’a önereceği yıllık net rakamın 1.5 milyon Euro’yu aşması beklenmiyor. Fenerbahçe, iki futbolcuya da 1'er yıllık yeni sözleşme teklif edecek.

Emre, daha önce yönetimin kendisine yapmayı planladığı sportif direktörlük görevini kabul etmemiş ve en az 3 yıl daha futbol kariyerine devam etmek istediğini açıklamıştı. Hollandalı yıldız Kuyt ise kendisine İngiltere ve ülkesinden gelen transfer tekliflerine rağmen “Fenerbahçe benim hayatımın bir parçası” sözleriyle mukavelesini uzatma sinyali vermiş, ayrılması halinde ise kariyerine Feyenord’da sürdürmek istediğini dile getirmişti.

Altınordu-Fenerbahçe maçı ertelendi