İşte FIFA'nın Arda Turan kararı

İşte FIFA'nın Arda Turan kararı
İşte FIFA'nın Arda Turan kararı
Barcelona yönetiminin, Şampiyonlar Ligi'nde Roma'ya karşı oynanan maçta sakatlanıp sezonu kapatan Rafinha'nın yerine Arda Turan'ı oynatmak için yaptığı başvuruya FIFA'dan olumsuz yanıt geldi.

İSPANYA - FIFA tarafından Barcelona Kulübü'ne gönderilen yazıda, transfer yaşağı cezası bitene kadar Rafinha'nın yerine hiçbir futbolcunun Katalan ekibinin formasını giyemeyeceği belirtildi. Buna göre milli futbolcumuz Arda Tuan, en eken Ocak ayında Barcelona formasıyla tanışabilecek.

Barcelona teknik direktörü Luis Enrique, düzenlediği basın toplantısında FIFA'ya sitem ederek, "Elimizdeki kadro çok dar. Mecburen altyapıdan bazı oyuncularla devam edeceğiz. Yönetimin FIFA nezninde müracaat yaptığından haberdarım. Malesef bize olumsuz cevap verdiler. Kalan 3 ayda en fazla zorluk çekecek kişiler Arda ve Aleix olacak. Eminim bu süre ikisine de sonsuz gibi geliyordur. Ne yapalım. Mecburen beklemek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan İspanyol basını, FIFA'nın, ceza tamamlanmadan Arda Turan ve Aliex'in transfer edilmesine tepki gösterdiğini yazdı. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)