İşte Fırat Aydınus'un notu

İşte Fırat Aydınus'un notu
İşte Fırat Aydınus'un notu
Galatasaray-Akhisar maçında Melo'ya küfür ettiği iddia edilen hakem Fırat Aydınus, gözlemciden geçer not aldı.

Olayın başlangıcı, atağa çıkan Akhisar Belediyesporlu Güray'ın Felipe Melo tarafından faulle durdurulması ile başladı. Brezilyalı oyuncunun yanına gelen Fırat Aydınus, Melo'yu uyardıktan sonra yanından ayrıldı. Ancak dönüp baktığında dudaklarından okunan küfürün "AMK çocuğu" olduğu iddia edildi. Dün ise Fırat Aydınus, yakın çevresine "Gerçek öyle değil" dedi ve işin aslını anlattı.

Fırat Aydınus resmen açıkladı


Milliyewt'te yer alan habere göre; Aydınus'a göre olayın aslı şöyle:

O SÖZ TAMAMEN SİTEM AMAÇLI

"Fırat Aydınus Melo'yu uyarıp yanından ayrıldığında, yardımcısı Serkan Ok 'Kartı atladık, kartı atladık' diyor. Bunun üzerine Aydınus, niye zamanında söylemedin kastıyla ve sitem etmek amacıyla "Oyna. Ne kartı AMK" diyor.

NOTU 8.2

Galatasaray -Akhisar maçını yöneten FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus, maçın gözlemcisi Abdurrahman Arıcı'dan 8.2 not aldı. Bu notun anlamı şu:
"Tatminkar ancak geliştirilecek bazı küçük noktalar var."

Yani Aydınus, maç yönetimi açısından geçer not almış durumda.

MHK'dan ilk açıklama: Küfür etmemiş


TFF BİZE BAŞVURU YAPARSA BAKARIZ

Fırat Aydınus'un Felipe Melo'ya küfür ettiği iddiasına FIFA'dan da bir açıklama geldi.

Futbolcu Statüsü ve Denetimi Başkanı Ömer Ongaro, "Yerel federasyonla ilgili bir durum söz konusu olduğundan dolayı biz karışmayız. Hakem FIFA kokartlıysa ve ancak TFF bize olay hakkında bir başvuru yaparsa o zaman dahil olup, konuyu görüşebiliriz" dedi.

Melo'dan 'küfür' açıklaması