İşte Galatasaray'ın en büyük derdi!

İşte Galatasaray'ın en büyük derdi!
İşte Galatasaray'ın en büyük derdi!
Galatasaray'ın dış transferde sadece 31 yaşındaki Bilal Kısa'yı renklerine bağlaması, sarı-kırmızılı taraftarların tepkisine neden oldu. Ancak Finansal Fair Play kriterleri nedeniyle yönetimin eli kolu bağlı...

İSTANBUL - Geçtiğimiz sezon çifte kupa ile coşan sarı-kırmızılı taraftarlar, yeni sezon öncesi transfer bekliyor. Başkan Dursun Özbek ise "Yıldız transferler yapacağım" müjdesi vermesine rağmen henüz beklentileri karşılayamadı. Çünkü yönetim, futbolun bağlı olduğu Sportif A.Ş'nin bu yıl zarar etmemek zorunda olduğunun farkında.

Melo'nun yerine transfer yok!

Sportif A.Ş., 2015 yılında da zarar ederse, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), 2016-2017 sezonundan itibaren yaptırımlara başlayabilir. Bu nedenle bonservisi elinde olan oyuncuların bile 2,5 milyon Euro'dan fazla istemesi halinde transferde geri adım atılıyor.

Yönetim, yüksek sesle dile getiremese de transferde topu teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na atarak, mevcut kadrodaki Nordin Amrabat, Dany Nounkeu, Sercan Yıldırım gibi isimlerin sezon hazırlık kampına götürülerek yeni bir şans verileceğine vurgu yapıyor. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Antonio Valencia: Galatasaray'a gidebilirim