İşte Galatasaray'ın Ergin Ataman kararı

İşte Galatasaray'ın Ergin Ataman kararı
İşte Galatasaray'ın Ergin Ataman kararı
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Albayrak, soyunma odasında genç oyuncu Göktürk Ural'a tokat atan Ergin Ataman ile ilgili iddialara noktayı koydu. Albayrak, görevden alınacağı konuşulan Ataman için "Ben olduğum sürece Galatasaray'da kalacak" dedi.

Galatasaray 'da basketbolcu Göktürk Ural’ı tokatlaması sonrası sert eleştirilere maruz kalan Ergin Ataman hakkında Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'e yaptığı açıklamayla soru işaretlerini noktaladı.

“Görevden alınacağı, hatta tazminatsız gönderileceği” dahi ileri sürülen Ataman için Albayrak, “Ben burada olduğum sürece hocamız hiçbir yere gidemez. Sonuna kadar arkasındayım. Ergin Ataman’ın Galatasaray’da başardıkları ortadadır” dedi.

Euroleague'de Galatasaray'a kötü haber


BAŞKAN GÖRÜŞECEK

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat da yarın Ergin Ataman ile bir araya gelecek. Deneyimli antrenörün G.Saray için önemli işler yaptığını yönetim kurulunda anlatarak tavrını belli eden Yarsuvat, Ataman ile basketbol şubesinin sorunlarını da konuşacak, tokat olayını da birinci ağızdan dinleyecek.

MAAŞLARINI VERDİLER

G.Saray Kulübü’nden sezon başından bu yana para almayan ve içeride 6 aylık alacağı bulunan Ergin Ataman’a iki aylık maaşının ödendiği öğrenildi. Sarı kırmızılı yönetim, Ataman’a toplam 140 bin Euro ödeme yaptı. Yapılan açıklamalar ve gecikmiş ödemelerin yapılması, yönetimin son olayda Ataman’a açık destek verdiği ve bu konuda hocanın kararlarının arkasında durulacağının işaretleri olarak kabul ediliyor.

GÖKTÜRK'ÜN ŞİKAYETİ GALATASARAY'I KIZDIRDI

Genç basketbolcunun Ataman’ı Basketbol Federasyonu’na şikayet etmesini hoş karşılamayan yönetim, kadroya geri almaya bu aşamada sıcak bakmıyor.

Tokat krizi sonrası yaşananları takibe alan Galatasaray yönetimi, Göktürk Ural’ın darp edildiğini belirterek Türkiye Basketbol Federasyonu’na yaptığı başvuruyu tepkiyle karşıladı. Sarı kırmızılı yöneticilerin, olayın kulüp sınırları dışına taşırılmasını hoş karşılamadığı ve bu gelişmenin genç basketbolcunun aleyhine olduğu yorumları yapılıyor.

Ataman’ın, oyuncusunu tokatlamasını tasvip etmeyen ancak bu konuda, deneyimli hocanın isteği dışında bir tasarrufta da bulunmayan yönetim, ortamın sakinleşmesinden sonra durumu yeniden değerlendirmeyi düşünüyordu. Ancak Göktürk’ün federasyona yaptığı şikayetin olayın büyümesine katkı yaptığı görüşündeki yöneticiler, bu aşamada oyuncuyu kadroya geri almayı düşünmüyor. Konunun, Yarsuvat-Ataman görüşmesinden sonra netleşmesi bekleniyor.

Ergin Ataman'dan 'tokat' açıklaması