İşte Galatasaray'ın ilk transferi

İşte Galatasaray'ın ilk transferi
İşte Galatasaray'ın ilk transferi
Yeni yabancı kuralına en çok sevinen futbolculardan biri Galatasaray'ın genç yeteneği Endoğan Adili oldu. Henüz Türk vatandaşı olamadığı için forma giyemeyen İsviçreli futbolcu, yeni kuralla birlikte forma giyme şansı bulacak.

Galatasaray 'ın geçtiğimiz sezonun devre arasında renklerine bağladığı, ancak bir türlü Türk pasaportu çıkmadığı için lisansı alınamayan Endoğan Adili, yabancı sınırının kaldırılması ile büyük bir sevinç yaşadı.

Galatasaray'ı karıştıran açıklama!


Sporx.com'da yer alan habere göre; Basel'den 500 bin Euro'ya alınan 20 yaşındaki oyuncu, geçen sezonu çapraz bağlarının kopmasının ardından kaçırdı, bu sezon başında ise Türk vatandaşlığına geçemediği için kadroya giremedi. Babası Türk vatandaşı olmasına rağmen İsviçre vatandaşı olarak gözüktüğünü belirten 1994 doğumlu oyuncu, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, 1964 Mülga Türk Vatandaşlığı Kanunu’nda belirtildiği üzere, babası Türk olduğu için vatandaşlık hakkı elde etmeye çalıştı, ancak bir türlü istediği sonucu alamadı.

INSTAGRAM'DAN 'ŞÜKÜRLER OLSUN' MESAJI

Yabancı sınırının kaldırılması kararının açıklanması üzerine fotoğraf paylaşma platformu Instagram üzerinden bir mesaj gönderen genç isim, "Allah'ım sana şükürler olsun. Yakında görüşmek üzere" ifadelerini kullandı.

İşte Gökhan Zan'ın yeni adresi