İşte Galatasaray'ın Ocak planı

İşte Galatasaray'ın Ocak planı
İşte Galatasaray'ın Ocak planı
Sarı-kırmızılı yönetim, 2.5 ay sonra başlayacak ara transfer dönemi için kararını şimdiden verdi. Kadrosunu en fazla 25 yaşındaki genç bir santrforla güçlendirecek olan Galatasaray, bir de ön libero almayı planlıyor. Ayrıca takım içinde bazı oyuncuların görev yerleri değişecek.

Ara transfer dönemine 2.5 ay kala Galatasaray ’ın ajandasında 4 önemli nokta ön plana çıkıyor. Kadrosunu güçlendirmek isteyen Cimbom, şimdiden ileride yapacağı operasyonları belirlemeye başladı.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Ocak ayında yeni transfer Kevin Grosskreutz, takıma katılacak ve sağda oynayacak, Sabri Sarıoğlu kulübeye çekilecek. Maç başına 10-15 kanat bindirmesi ile oynayan Grosskreutz’a ileri çıkıp başarıyla geri dönebildiği için sağ bekte görev verilecek. Jason Denayer asıl yeri olan stopere geçecek.

Galatasaray'da 3 futbolcu yolcu!

TARIK’I, BURSA VE ES-ES iSTiYOR

Grosskreutz’un da sağ bekte düşünülmesi, bu mevkide artan oyuncu sayısı, hayal kırıklığı yaratan performansı üzerine Ocak'ta Tarık Çamdal’a kulüp bulunacak. Genç sağ beki sezon başında olduğu gibi takip eden iki kulüp var. Biri eski takımı Eskişehirspor, diğeri ise Bursaspor... Tarık’ın rotası büyük ihtimalle bu iki kulüpten biri olacak.

FORVET VE GEREKiRSE ÖN LiBERO

Cimbom, ara transferde mutlaka genç ve gelecek vaadeden bir forvet alacak. Burak Yılmaz’ın sakatlığı, Umut Bulut’un tartışılan performansı nedeniyle yaşı maksimum 25 olan bir yıldız santrafor ile söz kesilecek. Aslan, hücumunu takviye edecek. Grosskreutz’un Ocak'ta takıma katılacak olması nedeniyle Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Aurelien Chedjou ve Jason Denayer’ı ‘joker’ olarak ön liberoda deneyecek. Aşı tutmazsa, ön libero alınacak.

Sneijder'e Fenerbahçe önlemi!