İşte Galatasaray'ın Sneijder planı

İşte Galatasaray'ın Sneijder planı
İşte Galatasaray'ın Sneijder planı
Sarı-kırmızılı yönetim, hala sözleşme yenilemediği Wesley Sneijder için kararını verdi. Hollandalı yıldızın talepleri kabul edilecek ve milli maç arasından sonra yeni mukavele yapılacak.

Galatasaray 'da Başkan Dursun Özbek ve kurmayları, Haziran ayından beri ağır eleştiriler alıyor. Zlatan Ibrahimovic ve benzeri yıldızların kadroya katılmasını bekleyen taraftarlar, sadece Lukas Podolski ile yetinmek zorunda kaldılar. Sponsorluk anlaşmaları da Özbek’in vaat ettiği şekilde gerçekleşmedi. Takımın en önemli oyuncularından Felipe Melo, transferin son günü apar topar gönderildi. Esas şok ise Kevin Grosskreutz transferinde yaşandı. Sarı-kırmızılılar, Alman oyuncunun evraklarını imzasız yolladı, FIFA’dan onay çıkmadı.   

Galatasaray'da kriz sürüyor!

Son gelişme ile taraftarlar adeta çileden çıktı. Sosyal medyada Dursun Özbek’e istifa çağrıları yükseldi. Hatta bu çağrılar, twitter’da dünya gündeminin ilk sırasına oturdu.

AMK Spor'da yer alan habere göre; Grosskreutz transferini eline yüzüne bulaştıran yönetim, taraftarın öfkesini biraz olsun yatıştırmanın yolunu buldu. Aylardır Wesley Sneijder’in sözleşmesini uzatmayan Galatasaray, nihayet harekete geçecek. Hollandalı yıldızın taleplerine itiraz edilmeyecek milli mola sonrası imzalar atılacak.

ALBERS GÖRÜŞME ODASINA

Sneijder’in menajeri Guido Albers, birkaç gün önce ilginç açıklamalar yapmıştı. Albers, “Sneijder kalmaktan yana. Ancak Şampiyonlar Ligi’nde iddialı bir ekip görmek istiyor. Galatasaray’ın vizyonu çok önemli” demişti.

Bu açıklamalardan sonra çok önemli bir gelişme oldu. Grosskreutz gibi bir yıldız transfer edildi. Fakat yapılan büyük hata nedeniyle Alman oyuncu ocak ayına kadar oynamayacak. Bu olayın Sneijder’i ne derece etkilediği merak ediliyor. Önümüzdeki hafta için İstanbul ’a davet edilen Albers’e bu da sorulacak.

Galatasaray'a acı fatura: 2.5 milyon Euro!