İşte Galatasaray'ın yeni hocası

İşte Galatasaray'ın yeni hocası
İşte Galatasaray'ın yeni hocası
Sarı-kırmızılılarda Mancini'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturacak isim belli oldu. Almanya'nın en başarılı taktisyenlerinden biri olarak görülen Thomas Tuchel, Galatasaray'ın teklifine 'evet' dedi.

Galatasaray 'da Başkan Ünal Aysal'ın " Genç , hırslı ve dinamik bir isim olacak" sözleriyle işaret ettiği Thomas Tuchel, yeni sezonda sarı-kırmızılı takımı çalıştıracak.

Ünal Aysal: Hiç çekinmem futbol takımını da çekerim


Her konuda anlaşma sağlanan Tuchel'in, önümüzdeki hafta Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirilmesi bekleniyor.

Galatasaray Kulübü'nün, 40 yaşındaki teknik direktöre yıllık 1.7 milyon euro garanti ücret ödeyeceği, şampiyonluk priminin ise 1 milyon euro olacağı öğrenildi.

TEK SORUN TAZMİNAT: 5 MİLYON EURO! 

Galatasaray Yönetimi, Mircea Lucescu'dan olumsuz yanıt alınması sonrası teklifte bulunduğu Thomas Tuchel ile el sıkıştı. Ancak Mainz'ın, görevi bırakmasına rağmen başarılı çalıştırıcı ile bir yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Bu noktada sarı-kırmızılı kulübün, Bundesliga temsilcisine tazminat ödemesi gerekiyor. Mainz Yönetimi, devre arasında Tuchel ile ilgilenen Schalke 04'den 5 milyon euro talep etmişti.

BAŞKAN AYSAL DOĞRULADI

Antalya Galatasaraylılar Derneği'nin açılışında da konuyla ilgili soruya yanıt veren Ünal Aysal, "Bayağı ilerledik. Bir hafta içerisinde verilecek raporların ardından yönetim kuruluyla görüşerek karar alacağız" ifadelerini kullandı.

Melo'dan 'transfer' açıklaması

THOMAS TUCHEL'İN KARİYERİ

Antrenörlük kariyerine 2000 yılında Stuttgart'ın U19 takımıyla başlayan Tuchel, burada 5 yıl görev yaptıktan sonra Augsburg'da 3 yıl boyunca genç takımlar koordinatörlüğü görevini yürüttü. Ağustos 2009'da, o sene Bundesliga'ya yükselen Mainz'in başına getirilen Tuchel, 5 sezondur aynı takımı çalıştırıyor.

KLOPP'UN GENÇ VERSİYONU

Mainz'da düşük bütçeye rağmen başarılı bir performans sergileyen 40 yaşındaki teknik adam, Alman spor medyası tarafından 'Yeni Klopp' olarak lanse ediliyor.

Thomas Tuchel, geçtiğimiz sezon devre arasında Schalke 04 ve Bayer Leverkusen'in tekliflerini reddetmişti.

G.Saray'dan Mancini açıklaması