'İşte geldim, hizmetinizdeyim'

Ve Fenerbahçe'de, ilk yarının en büyük meselesinde mutlu son... Ariel Ortega geldi problem bitti... Geçen cumartesi günü beklenen, fakat uçak seferi iptal edildiği için gelişi ertelenen Fenerbahçe'nin Arjantinli yıldızı Ariel Ortega, gecikmeli de olsa, dün İstanbul'a ayak bastı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

BELEK - Ve Fenerbahçe'de, ilk yarının en büyük meselesinde mutlu son... Ariel Ortega geldi problem bitti... Geçen cumartesi günü beklenen, fakat uçak seferi iptal edildiği için gelişi ertelenen Fenerbahçe'nin Arjantinli yıldızı Ariel Ortega, gecikmeli de olsa, dün İstanbul'a ayak bastı. Öğlen saatlerinde, Fenerbahçe'nin kampı için Antalya'ya uçan Ortega, sakatlıktan tamamen kurtulduğunu ve görünürde herhangi bir sorunu olmadığını söyledi.
Tedavisi için gittiği ülkesinden, bin daha geri dönmeyeceği ileri sürülen Ortega'yı, havalimanında İtalyan menaceri Antinoya Caliendo ve işadamı Celalettin Bilgiç karşıladı. Yıldız oyuncu, dönüşünün gecikmesiyle ilgili olarak, "Bildiğiniz gibi sakatlık sorunum vardı. Neticede 21 günlük bir tedavi gördüm ve tamamen iyileştim. Üç-dört gün de, hakkım olan iznimi kullandım. Dolayısıyla ortada herhangi bir problem yok, artık tamamen takımımın emrindeyim" açıklamasını yaptı.
'Verilecek cezaya razıyım'
Arjantin'de bulunduğu süre içinde İstanbul'a dönmeyeceği konusunu da değerlendiren Arjantinli, "Ben hiç kimseye 'Fenerbahçe'ye dönmeyeceğim' demedim. Bırakın böyle birşey söylemeyi, düşünmedim bile. Artık Fenerbahçe'nin hizmetindeyim. Kamp dönemini en iyi şekilde geçirip, ikinci yarı elimden geleni yapacağım. Geciktiğimden dolayı yönetim bana herhangi bir ceza verecekse ona da katlanmaya hazırım. Gecikmem tamamen tedavimden kaynaklandı" dedi. Belek kampında, takım arkadaşlarıyla hasret gideren Ortega, kendini iyi hissettiğini söyleyerek akşam idmanında da yer aldı.
Bu arada Fenerbahçe Kulübü Başkan Aziz Yıldırım'ın işadamı Celalettin Bilgiç aracılığıyla Ariel Ortega'ya, "Takım çok iyi bir hava yakaladı. Bu havanın bozulmaması gerekir. Bu yüzden Ortega da daha dikkatli olmalı. Takımın şampiyonluğuna arkadaşlarıyla birlikte katkıda bulunmalı" şeklinde bir uyarıda bulunduğu öğrenildi.
Sarı-Lacivertli takımın, ligin 17. haftasında Göztepe ile oynadığı maçtan önce Arjantin'e giden ve bir hafta sonraki Trabzonspor maçı öncesi İstanbul'a döneceği açıklanan Ariel Ortega, yaklaşık bir aydır Türkiye dışında bulunuyordu.