İşte Grosskreutz krizinin perde arkası!

İşte Grosskreutz krizinin perde arkası!
İşte Grosskreutz krizinin perde arkası!
Sezon başında Borussia Dortmund'dan transfer edilen Kevin Grosskreutz, Galatasaray forması ile sahaya çıkmasına 37 gün kala "Ayrılmak istiyorum" dedi. Alman futbolcu, ülkesinden gelen transfer teklifi nedeniyle köprüleri attı.

Galatasaray’ın 1 Eylül 2015 tarihinde kadrosuna kattığı, ancak evraklardaki imza eksikliği nedeniyle FIFA’nın ocak ayına kadar oynamasına izin vermediği Kevin Grosskreutz'un restinin nedenleri ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Alman futbolcunun yaptığı 'ayrılık' açıklamasının altında yatan gerçekler şöyle:

1-NEDEN EYLÜL'DE KONUŞMADI?

Kevin, Almanya’da geçirmiş olduğu sakatlığını tamamen atlattı. Galatasaray forması ile çıktığı Panthrakikos ve FK Sarajevo maçlarında iyi performans gösterdi. Bu noktada Grosskreutz, Köln başta olmak üzere Bundesliga ekiplerinden teklif almaya başladı. İşte bu teklifler Alman oyuncunun ve aklını karıştırdı.

2- BİRDEN AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

Hamza Hamzaoğlu döneminde Grosskreutz, sık sık Almanya’ya seyahat ediyordu. Yeni teknik direktör Mustafa Denizli, 9 Ocak’ta lisansı çıkıp oynamaya başlayacak Alman oyuncudan İstanbul’da kalmasını isteyerek, özel program yaptı. Köln başta olmak üzere Almanya’dan teklifler alan Grosskreutz ise dün “Ailemi özlüyorum. Almanya’ya dönmek istiyorum” restini çekti.