İşte Hagi'nin unutamadığı goller

İşte Hagi'nin unutamadığı goller
İşte Hagi'nin unutamadığı goller
Yeşil sahaların unutulmaz isimlerinden Gheorghe Hagi, forma giydiği kulüpler arasında Galatasaray'ın ayrı bir yeri olduğunu vurgularken, futbol kariyeri ve günümüz futbolu hakkında görüşlerini paylaştı.

ANKARA - FIFA'nın internet sitesine konuşan Gheorghe Hagi, kariyeri boyunca yaptığı futbolculuk, teknik direktörlük ve kulüp başkanlığı görevleriyle istenilen değerlendirmede, "Teknik direktörlükten gerçekten hoşlanıyorum ama oynamayı her şeyden daha çok seviyorum. Futbol benim için her zaman çok kolay bir oyun oldu" görüşünü paylaştı.

Kariyerinde zirvede döneminin 1994 Dünya Kupası olduğunu anlatan Hagi, "Romanya Milli Takımı o dönem en iyi futbolunu oynuyordu. Herkesi yenebilecek kadar iyiydik ve kupaya uzanabilirdik, ama ne kadar yaklaşsak da çeyrek finalde penaltılarda İsveç'e yenildik" ifadelerini kullandı.

Kariyeri boyunca unutamadığı golleri sıralayan eski Rumen futbolcu, "Monaco'da 1986 oynanan UEFA Super Kupası'nda Steaua Bükreş formasıyla Dinamo Kiev'e frikikten attığım galibiyet golünün ayrı bir yeri var. Real ve Barça formalarıyla orta sahadan attığım goller de güzeldi. 1994 Dünya Kupası'nda Kolombiya filelerine bıraktığım gol de unutulmaz" dedi.

Forma giydiği kulüplerin her birinin futbol hayatında özel bir yer olduğunu ve gelişiminde önemli rol oynadığını belirten 50 yaşındaki futbol adamı, "Oynadığım her takımda elimden gelenin en iyisini yaparak onlara sevgimi gösterdim. Bu nedenle hepsini seviyorum. Ancak Galatasaray 'da hepsinden daha fazla forma giydim. Tam 5 yıl ve bende ayrı bir yeri var" diye konuştu.

TERCİHİM SOL AYAĞINI DAHA İYİ KULLANAN

Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo arasında seçim yapmanın çok zor olacağını belirten Rumen efsane, "İkisini de beğeniyorum. Onlara teknik direktörlük yapmak ve aynı takımda oynatmak isterdim. Ben de sol ayaklı olduğum için, oyumu sol ayağını daha iyi kullanana veriyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"10 NUMARALAR KEŞFEDİLEMİYOR"

Günümüz futbolunda klasik 10 numaraların azalmasın nedenini antrenman eksikliğine bağlayan Hagi, "Bence hala çok yaratıcı oyuncular var ama onlara daha fazla güven verilmesi ve üstüne düşülmesi gerekiyor. Belki yeteri kadar şans alamıyorlar. Bir takımın ileri ucunda bu tipte 3 oyuncu olmayınca, maçların sonucu daha çok şans faktörüne bağlanıyor ve futbol çirkinleşebiliyor" şeklinde görüşünü belirtti. (AA)