İşte ilk yarının en sağlam 11'i

İşte ilk yarının en sağlam 11'i
İşte ilk yarının en sağlam 11'i
Süper Lig'de ilk devrenin 'En Sağlam' 11'i, TSYD ve Lassa işbirliğiyle TSYD 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'nde spor basının oylarıyla belirlendi. İlk devre karmasında Galatasaray'dan 5, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan 3'er futbolcu yer aldı.

ANTALYA - 'Lassa En Sağlam 11' ilk devre karmasında en çok dikkati çeken futbolcu, hem spor basınının yüksek oylarını alarak karmaya seçilen hem de taraftarların oylarıyla Ligin ilk devresinin En Sağlam Futbolcusu unvanını almaya hak kazanan Beşiktaşlı Gökhan Töre oldu. Spor basını tarafından yapılan oylamada ise en yüksek puanı alan oyuncu, 593 puanla Fenerbahçe 'nin flaş ismi Caner Erkin oldu.

İlk devre karmasında; Caner Erkin'i sırasıyla 568 puanla Burak Yılmaz, 553 puanla Demba Ba, 505 puanla Gökhan Gönül, 433 puanla Muslera, 432 puanla Semih Kaya, 377 puanla Mehmet Topal, 306 oyla Aurelien Chedjou, 298 puanla Gökhan Töre, 290 puanla Veli Kavlak ve 271 puanla Wesley Sneijder izledi.

3 BÜYÜKLERİN DIŞINDA EN YÜKSEK OY GEKAS'A

Lassa En Sağlam 11 karmasına giremeyen futbolcular arasında en yüksek oyu Bursasporlu forvet Gekas 306 puanla topladı. İstanbul Başakşehir'in başarılı kalecisi Volkan Babacan 298 puanla En Sağlam Kalesi sıralamasında Fernando Muslera'yı takip etti. Bursaspor'un Brezilyalı forveti Fernando ise 210 puan toplayarak, Lassa En Sağlam 11 kadrosuna giren Burak Yılmaz ve Demba Ba'nın gerisinde kaldı.

"Lassa En Sağlam 11" ilk devre karması şu isimlerden oluştu:

En Sağlam Kaleci
Muslera (GS)
En Sağlam Defans
Caner Erkin (FB), Semih Kaya (GS), Chedjou (GS), Gökhan Gönül (FB)
En Sağlam Orta Saha
Sneijder (GS), Mehmet Topal (FB), Veli Kavlak ( BJK ), Gökhan Töre (BJK)
En Sağlam Forvet
Demba Ba (BJK), Burak Yılmaz (GS)

ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLECEK

İlk devre karmasına seçilen futbolcular, TSYD ve Lassa tarafından ligin ikinci yarsının başlamasının hemen ardından düzenlenecek bir törenle ödüllerini alacak. İkinci devrenin En Sağlam 11'inin belirlenmesinin ardından Spor Toto Süper Lig 2014-15 sezonunun Lassa En Sağlam 11 Karması Haziran ayı başında belirlenecek ve yılın en sağlam futbolcularının ödüllerine kavuşacağı gala ve ödül töreni yeni sezonun başlamasından önce Ağustos ayında düzenlenecek. (DHA)