İşte Kanarya'nın 'yedinci' harikası

Beko Basketbol Ligi'nin ikinci haftasında şampiyonluğun en önemli iki adayının kapışmasından Fenerbahçe Ülker zaferle çıktı. Sarı-Lacivertliler, geçen yıl play-off finalinde ve geçen hafta da Cumhurbaşkanlığı...

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nin ikinci haftasında şampiyonluğun en önemli iki adayının kapışmasından Fenerbahçe Ülker zaferle çıktı. Sarı-Lacivertliler, geçen yıl play-off finalinde ve geçen hafta da Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde alt ettikleri Efes Pilsen'i 75-72 yendi.
Fenerbahçe Ülker'in Nicholas-Ender ikilisine Mirsad'ın direnciyle yanıt verdiği ilk periyodu 18-15 önde geçen Efes, ikinci periyodun başında Serkan Erdoğan ve Wright'ın sayılarıyla oyuna egemen olmaya başladı ve 3.39 kala farkı 10 sayıya (32-22) çıkardı. Fenerbahçe Ülker, İbrahim Kutluay ve Solomon'la oyuna tutunsa da ilk yarı Efes'in 42-36'lık üstünlüğüyle kapandı.
David Blatt yönetimindeki Efes, ikinci yarıya 9-3'lük bir seriyle girip farkı tekrar 12 sayıya taşırken dışarıdan Hutson, Serkan ve Ender; içeriden de Woods'la sayılar bularak final periyoduna 62-52 önde girdi. Ne var ki Fenerbahçe Ülker, son çeyrekte elde ettiği 23-10'luk üstünlükle galibiyete yürüdü. Çeyreğin ortasından itibaren ayağa kalkan Bogdan Tanjevic'in öğrencileri, bitime üç dakika kala skoru eşitledi. Son 6 saniyeye de 73-72 Fenerbahçe Ülker üstünlüğüyle girilmesinden sonra son topu kullanma şansı Efes'teydi fakat Hutson, Mirsad Türkcan'ın harika blokuna takıldı ve zafer Fenerbahçe Ülker'in cebinde kaldı.
Beşiktaş yine mağlup
Tıpkı Fenerbahçe Ülker gibi Türk Telekom da ikide iki yaptı ve Mutlu
AKÜ Selçuk Üniversitesi'ni 102-85 mağlup etti. Galatasaray da Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 78-66'yla geçerek yoluna kayıpsız devam ederken hafta sonu ilk maçında Telekom'a kaybeden Beşiktaş bu kez sahasında Pınar Karşıyaka'ya 77-73'le boyun eğdi. Ligde diğer sonuçlar: OYAK Renault-TTNet Beykoz: 65-60, CASA Ted Kolejliler-Mersin BB: 89-74, Alpella-Darüşşafaka: 70-68, Bandırma Banvit-Kepez Belediyesi: 76-75. (Spor Servisi)