İşte karşınızda: Tata

İşte karşınızda: Tata
İşte karşınızda: Tata
Barcelona yeni hocası Gerard Martino'yu basına tanıttı. Tata lakaplı Arjantinli "Barça'yı çalıştırmak bir ayrıcalıktır" dedi.

Sağlık sorunları nedeniyle Barcelona’daki görevinden ayrılmak zorunda kalan Teknik Direktör Tita Vilanova’nın halefi Gerard Martino, Katalan ekibinde teknik direktörlük koltuğunu resmen aldı. İki yıllık sözleşme imzalayan Tata lakaplı 50 yaşındaki teknik adam basına tanıtılırken, “Bana gösterilen güvenden çok memnunum. Barcelona’da olmak bir ayrıcalık. Bir yıl önce böyle bir şeyi düşünemezdim bile” şeklinde konuştu. Barcelona gibi köklü bir takımı çalıştırmanın onur verici olduğunu belirten Tata planlarını ise, “Benim buraya gelmemi sağlayan futbol zihniyetini devam ettirmeye geldim. Futbolcularla en kısa zamanda tanışıp, antrenmanlara başlamak için sabırsızlanıyorum” sözleriyle ifade etti.
‘Messi-Neymar birlikte oynar’
İspanyol basınında yer alan ve ülkemizden de örneklerini hatırladığımız ‘Messi ve Neymar birlikte oynar mı’ tartışmalarına da bir açıklık getiren Gerardo Martino, “Neymar ve Messi’nin birlikte oynayamayacakları aklıma bile gelmedi. Eğer böyle bir şey olursa bu, teknik direktörün açığı olacaktır” diye konuştu.
Son olarak Arjantin’de Newell’s Old Boys’u çalıştıran Tata, Katalan ekibinin transfere ihtiyacı olmadığını belirtti. Martino ayrıca, sağlık sorunlarını aşması için güçlü olması temennisinde bulunduğu Tito Vilanova ile konuştuğunu ve Katalan teknik adamın kendisine iyi dileklerde bulunduğunu dile getirdi.
Barcelona Futbol Şube Müdürü ve kulübün efsane kalecisi Andoni Zubizarreta ise, “Futbol evrensel bir oyun ve Barcelona bir stil yarattı. Barça’nın futbol stili tartışılmaz, sadece geliştirilir. Tata, kendi oyun stilini katarak, dinlemek ve öğrenmek istiyordu. Dünyanın en iyi kulüplerinden birinde teknik direktörlük yapma teklifini kabul ettiği için Tata’ya teşekkür ediyorum. Hoş geldin” dedi. Tata’yı son takımı Newell’s Old Boys taraftarlarının Barcelona’ya kadar takip etmesi ve teknik adama gerek havaalanında gerekse kulüp binasının önünde destek vermeleri dikkat çekti