İşte Malaga'nın Amrabat kararı

İşte Malaga'nın Amrabat kararı
İşte Malaga'nın Amrabat kararı
Galatasaray'dan kiraladığı Nordin Amrabat için 30 Mayıs tarihini beklememe kararı alan Malaga yönetimi, Ocak ayında gerekli opsiyon bedelini ödeyerek Faslı oyuncunun bonservisi alınacak.

Malaga'nın, Nordin Amrabat'ın opsiyonunu kullanacağı bildirildi. İspanyol basınından yer alan haberlere göre; Faslı oyuncunun artık Galatasaray 'a geri dönme ihtimali bulunmuyor.

Mavi-beyazlı idarecilerin, oyuncunun kiralık kontratında bulunan satın alma opsiyonunu kullanma kararı aldıkları duyuruldu. 30 Mayıs tarihine kadar 3.5 milyon euro ödediği takdirde Faslı futbolcunun bonservisini alma hakkına sahip olacak İspanyolların, bunu kullanarak Amrabat'ı transfer etme konusunda kesin karar aldıkları belirtildi.

Ancak transfer işlemi için bu tarih beklenmeyecek. Geçtiğimiz yıl da futbolcuyu kiralayan, sonrasında sezon sonunda Galatasaray ile görüşmeler yürüten ancak geç kalan idarecilerin bu kez işi sıkı tutarak, kış transfer döneminde transfer için girişimlerini sıklaştıracakları kaydedildi.

CELTA'YA KARŞI RİSKE EDİLMEYECEK

Sakatlıktan dönen ve bir kaç gündür takımla idmanlara çıkmaya başlayan Nordin Amrabat'ın sahaya dönüş tarihi debelli oldu. La Liga'da bugün Celta Vigo ile karşılaşacak olan Malaga'da, teknik direktör Javi Gracia'nın bu maçta oyuncuyu riske etmeyeceği belirlendi. Amrabat'ın oynayabilecek duruma gelmesine karşın hocanın kendisini riske atmak istemediği ve Amrabt'ı bu maçta sahaya sürmeyi düşünmediği, bir sonraki karşılaşma ile birlikte formayı vereceği belirtildi. (skorer.com)