İşte Malaga'nın Amrabat kararı

İşte Malaga'nın Amrabat kararı
İşte Malaga'nın Amrabat kararı
Bonseervisi Galatasaray'da olan Nordin Amrabat için kiralık olarak formasını giydiği İspanyol ekibi Malaga'dan açıklama geldi.

Galatasaray 'dan kiralık olarak gittiği Malaga'da başarılı bir futbol sergileyen ve satın alma opsiyonunun İspanyol ekibi tarafından kullanılması beklenen Nordin Amrabat'la ilgili kulübün tavrı ortaya kondu. Oyuncu için sezon sonunun beklenmeyip, ara transfer döneminde bu transferin kalıcı olarak sonlandırılabileceği belirtiliyordu. Ancak transfer dönemi kapanmasına karşın Amrabat için Malaga devreye girmedi.

Niasse'den Galatasaray açıklaması


"ŞU ANDA HAREKETE GEÇMEYECEĞİZ"

Milliyet Gazetesi'nde yer alan hbaere göre; Malaga Sportif Direktörü Mario Husillos, Faslı oyuncunun durumu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Amrabat için 3.5 milyon Euro satın alma opsiyonuna sahibiz. Bunun süresi 30 Nisan'da doluyor. Zamanı geldiğinde kendisiyle ilgili karar verilecek. Bizim için önemli bir oyuncu ancak bu konuda şu anda harekete geçmeyeceğiz" dedi.

Kulübe yakın kaynaklar oyuncunun geçirdiği sakatlık sonrasındaki gerilemesine dikkati çekti. Milli maçta yaşadığı sakatlığın ardından bir ay sahalardan uzak kalan Amrabat'ın döndükten sonra performansında düşüş yaşadığına vurgu yapıldı. Bu yüzden ara transferde bonservisi almak üzere harekete geçilmediği, sezon sonuna kadar oyuncunun performansının izlenmeye devam edileceği ifade edildi.

Ünal Aysal hakkında 'zorla getirme' kararı