İşte Mario Gomez gerçeği

İşte Mario Gomez gerçeği
İşte Mario Gomez gerçeği
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Alman futbolcu Mario Gomez ile imzaladıkları sözleşmede yer alan bir maddeye vurgu yaparak, "Oyuncu sezon sonunda Fiorentina'dan başka bir takıma gidemez" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL - Marmara Üniversitesi ile Anadolu Hisarı Yerleşkesi'nde yaptıkları iş birliği anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Fikret Orman, Mario Gomez'i Fiorentina'dan iki yıllığına kiraladıklarını belirterek, "Gomez'in Fiorentina'yla olan sözleşmesi de iki senelik. Anlaşmada bir madde var. Beşiktaş veya Gomez birinci senenin sonunda memnun olmaz ise Alman futbolcu, Fiorentina'ya gidebilir, başka bir kulübe gidemez" dedi.

Fikret Orman, Gomez'in yüksek bedelli bir futbolcu olduğunu kaydederek, şunları kaydetti:
"Gomez'in performansı çok iyi, çok da memnunuz. Daha da üstüne koyacağını düşünüyoruz. Gomez, Beşiktaş'ta mutlu olduğunu defalarca ifade etti. Zaten ortada bir sözleşmemiz var. O da devam ettiğine göre şu anda bir problem gözükmüyor. Sezon sonunda daha uzun süreli bir sözleşme yapabiliriz."

Eto'o'dan Beşiktaş itirafı


"OYUNCU SATMA GİBİ NİYETİMİZ YOK"

Beşiktaşlı futbolculara transfer teklifleri geldiğine yönelik basında yer alan haberlerin hatırlatılması üzerine Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübe ulaşmış bir teklifin bulunmadığını ifade etti.

Fikret Orman, transferle ilgili sözlü teklif dahi almadıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Beşiktaş'ın şu an tek konsantrasyonu şampiyon olmak. Stadı bitirmek, taraftarıyla yeni stadında bütünleşerek şampiyonluk kupasını kaldırmak. Oyuncu satma gibi bir niyetimiz yok. Hatta bütçemiz el verirse, oyuncu alma niyetimiz var. Teklif gelirse değerlendirir miyiz değerlendirmez miyiz şu an onun için konuşulacak bir mevzu da yok."

Son dönemde milli takımlara daha fazla oyuncu göndermeleriyle ilgili bir soru üzerine Fikret Orman, "Takımın performansı yükseldikçe, Beşiktaş da lider olunca, milli takım oyuncuları daha fazlalaşıyor. Bu da bize gurur veriyor" diye konuştu.

"BARCELONA BAŞAABİLİYORSA, BZİDE BAŞARABİLİRİZ"

Fikret Orman, sezon sonuna doğru futbol altyapısıyla ilgili bir yatırım yapacaklarını da belirtti. Beşiktaş'ın önemli bir potansiyele sahip olduğunu anlatan Fikret Orman, "Altyapıdaki oyuncuları yavaş yavaş A takıma kazandırmak istiyoruz. Eğer Barcelona bunu başarabiliyorsa, biz de başarabiliriz. Bugünden yarına olacak bir şey değil ama yapacağımız yatırımlardan iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı. (AA)

Beşiktaş'tan Şenol Güneş açıklaması