İşte Mayweather ve Berto'nun alacağı para

İşte Mayweather ve Berto'nun alacağı para
İşte Mayweather ve Berto'nun alacağı para
MGM Grand Garden Arena'da yapılacak ABD'li boksör Floyd Mayweather ile Andre Berto arasındaki maçta, sporcuların kazanacağı minimum rakamlar açıklandı.

İSTANBUL - Floyd Mayweather, Manny Pacquiao ile karşılaştığı son maçta 250 Milyon Dolar kazanmıştı. 'Yüzyılın maçı' olarak nitelendirilen kaşılaşmada 600 Milyon Dolar ciro yapılırken, bu pastadan 120 Milyon Dolar da Manny Pacquiao almıştı.

Mayweather'in, yarın sabah 6'da çıkacağı Andre Berto maçından alacağı garanti para da açıklandı. Tıpkı Maidana ve Guerrero maçlarında olduğu gibi 32 Milyon Dolar garanti para alacak olan Floyd Mayweather, PPV gelirlerinden de pay alacak. Haitili Andre Berto ise bu maçı kazansın ya da kaybetsin alacağı ücret 4 Milyon Dolar olacak.

Aynı gece ringe çıkacak olan hafif sıklet unvan sahibi Roman 'Rocky' Martinez, 300 bin Dolar , eski şampiyon Orlando Salido ise 150 bir Dolar alacak. Süper orta sıklet şampiyonu unvan sahibi Badou Jack ve rakibi George Groves ise 500'er bin Dolar alacaklar. Gecede ringe çıkacak Jhonny Gonzalez ve rakibi Jonathan Oquendo da 50 bin Dolar kazanacaklar. Ishe Smith ve Vanes Martirosyan ise 150'şer bin Dolar alacak.

ŞAMPİYONLUK MAÇI İÇİN BOKSÖRLER TARTIYA ÇIKTI

Sabaha karşı yapılacak maçın tartısı yapıldı. Tartıya çıkan boksörler şu değerlerle tartım verdiler; Johnny Gonzalez 58.51 Kg vs. Jonathon Oquendo 58.51 Kg Vanes Martirosyan 70.80 Kg vs. Ishe Smith 69.85 Kg Badou Jack 75.97 Kg vs. George Groves 76.20 Kg / WBC Süper Orta Sıklet Unvan Maçı Orlando Salido 58.96 Kg vs Roman Martinez 58.74 Kg / WBO Süper Tüy Sıklet Unvan Maçı Andre Berto 65.77 kg vs Floyd Mayweather 66.22 Kg. (DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Sabah

  ,

  Para

  ,

  Gece

  ,

  Garanti

  ,

  şampiyon

  ,

  Karşı