İşte Mesut Özil farkı

İşte Mesut Özil farkı
İşte Mesut Özil farkı
Arsenal forması giyen Tük asıllı Alman yıldız Mesut Özil, hafta sonu Reading ile oynadıkları maçta yaptığı asist ile İngiltere'de gündem oldu.

FA Cup yarı finalini 2-1 kazanan Arsenal 'de Mesut Özil, Alexis Sanchez'in attığı iki golün de asistini yaparak galibiyetin mimarlarından olurken, ilk goldeki pasıyla ayakta alkışlandı. İngilizler, yıldız futbolcunun yaptığı asiste grafik üzerinden övgü yağdırdı.  

Mesut Özil'den Liverpool'a frikik golü

Skorer.com'da yer alan habere göre; topu ayağına aldığı anda tüm rakip savunmanın karşısında duvar gibi dikildiği pozisyonda akıl dolu bir pas verdiği belirtilen yıldız futbolcunun, bu pasıyla klasını kanıtladığı ve dahiyane yönünü gösterdiği değerlendirmesi yapıldı. O an 3 arkadaşı boşta olan oyuncunun, bu isimlerden bir tanesine topu atmadığı, kimsenin tahmin etmediği bir yere topu göndererek golün yaratıcısı olduğu vurgulandı.

İngiliz basını tarafından ilk 3 seçenek siyah çizgilerle 'normal insanın gördüğü', pasın gittiği yer ise kırmızı çizgiyle 'Mesut'un gördüğü' olarak nitelendirildi.

Arsenal çıldırdı: 41 milyon Euro